Tartu Ronimisministeerium – laste- ja algajateseina ronimisnukid Kasutaja  Liisi projekt kategoorias Sport

Tartu Ronimisministeerium

2021. aasta jaanuaris avame Eesti suurima siseronimiskeskuse – Tartu Ronimisministeeriumi. Uue ronimiskeskuse eesmärgiks on pakkuda erinevas vanuses inimestele turvalist ja nauditavat keskkonda treenimiseks, sotsialiseerumiseks ja uute oskuste omandamiseks. Sõbraliku ja kompetentse teenindusega saalis tunneb end hästi nii algaja kui ka kogenud ronija. Tartu Ronimisministeerium on esimene iseseisev ronimissaal Lõuna-Eestis ning seina pindala poolest saab olema tegu ühe suurima ronimiskeskusega Baltimaades. Ronimiskeskusesse ehitame ka eraldi seinaosa lastele ning alustame erinevate vanuserühmade treeningutega. Ronimiskeskuse suurimaks kuluartikliks on ronimisnukid. 5000€ suuruse lisatoetuse abil suudame tagada sobilikud ja meelepärased ronimisnukid justnimelt lastele paremate ronimisvõimaluste loomiseks.
 


 


 

Miks ronimine?

Ronimine on lõbus. Lisaks sellele, et ronides areneb lihasjõud, painduvus ning koordinatsioon, on see ka hea mentaalne treening, kuna nõuab probleemide lahendamise oskust, keskendumist ja eneseületamisvõimet.

Ronimise olulisus ühiskonnas seisneb lisaks füüsilisele ja mentaalsele kasutegurile ka sotsiaalses aspektis. Kaljuronimisel ei kohata ainult sõpru, kes jagavad kirge, vaid luuakse ka toimiv partnerlus, mis on erinev enamus teistest spordialadest, kus partner on lihtsalt kaasmängija või vastane. Ronimises jagavad partnerid pühendumust ja vastutust teineteise eest ja proovivad koos lahendada kalju poolt pakutud väljakutseid. Ühised pingutused, õnnestumised ja ebaõnnestumised loovad sideme, mis võib kesta terve elu.
 


 

Meie ronimiskeskuses pole alaga tegelemiseks vajalik muretseda eraldi varustust, ronimissussid saab laenutada kohapealt. Tegemist on ilma köieta ronimisega (bouldering) – ronimine toimub ohutul kõrgusel ning kukkumise pehmendamiseks on olemas matid.

Parim aeg ronimistreeningutega alustamiseks on lapseeas, sel ajal on ronimine meie loomuses. Ronimine sobib kõigile, nii poistele kui ka tüdrukutele. Kuna ronimine on väga sotsiaalne spordiala, on meie trennides sageli mõnusasti koos mitme eri põlvkonna inimesed.
 


 

Meeskond

Tartu ronimiskeskus sünnib Rees Juurmaa ja Mikael Orkomiese koostöös. Reesi ja Mikaeli sõprus sai alguse köiekaaslasteks olemisest ronimisreisidel, arenes ehitamisalaseks koostööks Tallinna Ronimisministeeriumi uue saali asutamisel ning Tartu Ronimisministeeriumi asutamisega saavad nad ka kolleegideks. Kuna mehed tunnevad üksteist juba üsna hästi, ollakse kindlad, et koostöö saab olema viljakas ning selles, et Tartu Ronimisministeeriumi asutamine on vaid üks esimesi peatükke Eesti ronimise ühise edendamise loos.

Rees vastutab Tartu Ronimisministeeriumi planeerimise ja ehitamise eest, samuti saali edasise toimimise, treenerite töö ja ronimisreiside korraldamise eest. Ta on sertifitseeritud alpinismiinstruktor ning aastatepikkuse kogemusega treener ja koolituste läbiviija. Treeningute ja koolituste kulminatsioonina pakub ta juhendatud ronimisreise mägedesse, kaljudele ja jääle. Reesile on südameasjaks ronimise laiema kandepinna arendamine, mida ongi kõige paremini võimalik saavutada läbi ronimiskeskuse, kus viia läbi regulaarseid treeninguid ning tekitada tugev ronimiskogukond.

Reesiga koos veab Tartu Ronimisministeeriumit Eesti ronimise isa Mikael Orkomies. Mikael asutas Ronimisministeeriumi kuus aastat tagasi ning on juhtinud tänaseks kahe eduka, aga väga erineva kontseptsiooniga töötava ronimissaali rajamist Tallinna: mehitatud ronimissaali Zelluloosis aastatel 2014-2019 ning mehitamata ronimissaali Hipodroomil aastatel 2019-2020. Mikael on panustanud viimase kuue aasta jooksul Eesti ronimise arendamisse rohkem kui keegi teine ning Ronimisministeeriumi laienemine Eesti suuruselt teise linna on loogiline samm selleks, et ronimist Eestis populariseerida.

Tartu Ronimisministeeriumi aitab Reesil ja Mikaelil vedada terve Tartu ronimiskogukond: Alpiklubi Firn ja Kaljuronimisklubi Crux entusiastlikud liikmed annavad keskusele oma näo ning puhuvad Tartu Ronimisministeeriumile hinge sisse.
 

Lisainfo:

facebook.com/ronimisministeerium
facebook.com/ronmintartu
roni.ee

 

Sarnased projektid

Stefan Sorokin võistlema Euroopa karikasarja

  • 59%kogutud
  • 1778€toetatud
  • 24 päeva veel

Karõldõn vormi? Ehk jumpingu trennid piiriäärsetele aladele!

  • 24%kogutud
  • 1179€toetatud
  • 19 päeva veel