Telesaade "Eesti Tele- ja Filmimaastik" pilootosaKasutaja  Oliver projekt kategoorias Film & Foto

Olen väga aktiivse eluviisiga inimene. Mul on väga palju huvisid ja hobisid. Nimelt armastan ma kõige rohkem tegeleda filmimise ja monteerimisega, plakatite ja visiitkaartide kujundamisega, ratta, mootorratta ja rulluiskudega sõitmisega, pildistamise ja meisterdamisega, kokkamise ja joonistamisega. Filmipisik lõi mulle sisse kusagil 2005-2007 aasta vahel, kuna ka isa tegeles sellel ajal fotograafiaga.
 


 

Ema ostis mulle esimese videokaamera, mis maksis tollel ajal väga palju ja see kaamera on siiani alles ning töötab. Hakkasin selle videokaameraga tegema täiesti suvalisi videoid ja panin neid kokku Movie Makeris ehk töötlusprogrammis, mis oli sellel ajal enam vähem igas arvutis olemas. Ühel hetkel aga ostsin endale juba peegelkaamera, millega sai parema kvaliteediga videoid teha.

Aastatel 2015-2016 muutus hobi juba tööks ja soetasin endale profi videokaamera. Filmindust ma kusagil õppinud ei ole. Kõik on omal käel õpitud ja kui vaja midagi teada, siis kasutan YouTube või küsin targematelt nõu. Hetkel teen muusika-, pulma-, reklaam-, ürituste- ja mainevideoid ning 2016 aastal tegutsesin ka Pärnu/Pärnumaa Kanal 2-e reporterina, kus tekkiski idee teha midagi põnevamat -  telesaadet.
 


 

Telesaate "Eesti Tele- ja Filmimaastik" idee sai alguse aasta tagasi, kui hakkasin asju ajama ja nõu küsima oma tuttavate käest, kes samamoodi tegelevad saadete ja teleseriaalide tegemisega. Uurisin, kuidas sellise saate tegemine käib ja kui raske see on.

Saade räägib Eesti tele- ja filmimaailma tegemistest - kuidas käib töö tegemine ühes telemajas, kuidas käib seriaalide, filmide, reklaamide tegemine, milliseid efekte ja tehnikat kasutatakse. Tutvume näitlejate, operaatorite, produtsentide ja rezissööridega, vaatleme telgitaguseid tegemisi ja väga palju muud huvitavat, mis käib filmi ja telemaailmaga kokku.

Iga saate lõpus küsime tänaval inimestelt küsimusi, mis puudutavad Eesti filme ja õigesti vastanutele kingime Apollo kino piletid.

Meie tiim koosneb neljast liikmest:

Oliver Põldsepp - produtsent ja kaamera
Maarit Põldvere - saatejuht
Sergei - graafiline pool
Marko Jürgen - montaaž

Video valmib kusagil juulis-augustis.

Toetajad saavad oma kingid kätte e-maili ja posti teel. Toetust kasutan kütuse, kinkide, Apollo kino piletite, patareide, filmimisega seonudvate kulude (tehnika rent) ja toidu/joogi jaoks.

Sarnased projektid

"Läinud on jäänud". Esimene rahvusvaheline dokumentaalfilm setodest

  • 51%kogutud
  • 2466€toetatud
  • 34 päeva veel

Reisisari: Autoga Euroopasse

  • 27%kogutud
  • 530€toetatud
  • 20 päeva veel