Vaba Rahva Laulu valgustusKasutaja  Ülo Kannisto projekt kategoorias Muusika

Olen sündinud Raplamaal Käru vallas 1954. aastal. Lõpetatnud Rapla Keskkooli. 1981. aastal Eesti Põllumajanduse Akadeemia mehaanika insenerina ja sellest ajast elan Saaremaal Kärlal. Olen üles kasvanud puhkpillimuusika saatel, sest isa õpetas tol ajal Käru Keskkooli noorte puhkpilliorkestrit ning kodus mängiti palju pille, ka vanemad vennad.

Mulle meeldib meie väike Eesti Vabariik väga ja tahan kõigest hingest, et oleksime palju üksmeelsemad ja sõbralikumad siin oma riigis. Mõtlesin 2011. aasta 24. augustil (peale Vabaduse Laulu Tallinna Lauluväljakul) välja Saaremaa traditsiooni – 20. augusti Vaba Rahva Laul (ka nime mõtlesin ise välja) Alates 20.08.12 olen neid kontserte (laulupidusid) korraldanud juba neli ja tulemas viies. Kuna need üritused olid kohe algusest peale väga populaarsed, siis paljud minu sõbrad mandrilt tegid ettepaneku neid ka Tallinnas korraldada.

Ja nii käivadki ettevalmistused 20.08.16 Tallinna Lauluväljakul toimuva isamaalise laulupeo Vaba Rahva Laul korraldamiseks, millega seekord tähistame Eesti 25. Taasiseseisvumispäeva. Meile ja meiega on laulmas koorid üle Eesti ja tuntud lauljad Ott Lepland, Koit Toome, Gerli Padar, Rene Soom, Mart Müürisepp, Boris Lehtlaan, Männiste Perebänd, Lisette Lemba, Oliver Leppik jt. Kõlavad nii isamaalised kui muidu head laulud ilusas  eesti keeles. Teadagi on Tallinna Lauluväljakul korraldatavad üritused väga suure eelarvega, aga samas on koht sellise laulupeo jaoks ideaalne.

Siit tuleb ka minu palve hooandjatele selle laulupeo ühe konkreetse osa toetamiseks, et ikka kõik läheks kõrgel tasemel ja jääksime selle isamaalise laulupeoga rahule. Tore, kui saaksite toetada isamaalise laulupeo Vaba Rahva Laul laululava ja lauluväljaku valgustust ( üle poole kontserti toimub juba pimedas, muutudes öölaulupeoks), mida teeb suurte kogemustega firma Eventech, kellel on ka Üldlaulupidude suured kogemused. See läheb maksma mulle kui korraldajale 7000 eurot.  

Kui see summa õnnestub Teie abiga kokku saada, siis on veel palju suuri kulutusi (helitehnika rent ja videoekraanid), mida saaks lisaks toetada. Antud idee saab teoks 19.08 – 20.08. Tasuda tuleb need kulutused juuli teises pooles. Kingitused saadan postiga ja lähematele viin ka isiklikult kätte!

Üle 500 ja üle 1000 euroste annetuste puhul toon kingitused isiklikult kätt ja saame siis vestelda poliitikast vm. teemal heameelega, ka Vaba Rahva Laulu teemal. Soovi korral mainin suured annetajad ka ajalehes jm. reklaamides ära.

Olete kõik oodatud isamaalisele laulupeole Vaba Rahva Laul 20. augustil algusega kell 19.30 Tallinna Lauluväljakule!

Head koostööd lootes

FIE Ülo Kannisto – Vaba Rahva Laulu idee autor ja korraldaja. 5154202   ylo.kannisto@gmail.com

Oodatud küsimused, ideed ja mõtted. Kohtumiseni kingituste jagamisel ja 20. augusti õhtul Tallinna Lauluväljakul!!!

 

Vaba Rahva Laul Facebookis

Sarnased projektid

Barbari Hooandja

 • 33%kogutud
 • 2202€toetatud
 • 7 päeva veel

Siiri Siimeri lastelaulud "Kõik, mis juhtub ja ei juhtu"

 • 48%kogutud
 • 3363€toetatud
 • 23 tundi veel

Oratoorium "Kristus"

 • 7%kogutud
 • 500€toetatud
 • 36 päeva veel

Kristjan Üksküla muusikaalbum "Üle ääre"

 • 83%kogutud
 • 3985€toetatud
 • 13 päeva veel