Virtuaalreaalsuse teraapiaruumid lastele ja täiskasvanuteleKasutaja  Aldur Anier projekt kategoorias Tehnoloogia

Aita soetada vajalik tehnika, et saaksin alustada virtuaalsete teraapiaruumide loomisega.

Maailmas kannatab depressiooni all ligi 400 miljonit inimest ja see on üks peamisi töövõimetuse põhjuseid. Ka Eestis esineb seda üha enam.

Olen aastaid tutvunud virtuaalreaalsusega ja jälginud selle arengut. VR-iga luuakse mänge, videoid ja rakendusi, aga mina olen huvitatud virtuaalsetest teraapiaruumidest, mis võiksid aidata nii erivajadusega lapsi kui ka täiskasvanuid. VR Teraapiaruumid aitavad lastel ja täiskasvanutel paremini keskenduda ja rõõmu kogeda ehk ka apaatia teket vältida. Õue need lapsed minna ei taha, aga arvutis istuda tahavad meeleldi, sellel on põhjus olemas, tean omast käest. See võib olla tugipunkt või sild nende kahe maailma vahel, mis aitaks päriselus paremini hakkama saada.

Siiani olen tegelenud inimeste nõustamisega ja mõtteid puhastavate võimaluste pakkumisega, selleks loodi ka portaal planeetmaa.ee mille kaudu vahendati spirituaalseid ja vaimuarendavaid artikleid. Olen olnud vabatahtlik Helpificus ja igatepidi olnud inimestele toeks vastavalt võimalustele.  Olen arusaamal, et liigume edasi visuaalse tehnoloogia suunal, mis on tõhusam.

VR Teraapiaruumid on digitaalsed programmid, mida saavad VR prillide omanikud kodus arvuti taga kasutada. Analoogne näide on telefonidel äpid, mille pead alla laadima ja siis avama. VR Teraapiaruumides viibimiseks on vajalik soetada inimesel esmalt virtuaalprillid.

Panna kokku visuaalselt kaunis maastik käsikäes seal vohava looduse, tuultehelide ja vihmasabinaga, näha loomi ringi jooksmas, tunda päikesesoojust ja kuulata rahustavat linnuharmooniat – see on see millest tihti inimesel on puudus. Olen optimistlik ja lainestatud sellele temaatikale, et eks näitab ainult aeg, millist tagasisidet see vaimse raviga tegelevatest keskustest endaga kaasa toob.

Leian, et see on suurepärane viis sobitada erinevad tugigrupid olemasoleva tehnoloogiaga. Pakume alternatiivseid lahendusi vaimseks raviks lastele, täiskasvanutele ja pensionäridele.
 


 

Loodan tulevikus, et haigekassa märkab selles projektis head võimalust ja aitab kõikidel haigetel soetada virtuaalreaalsuse prillid ja teraapiaruumide seansid.

Vastutasuks annetajatele pakun varajast ligipääsu materjalidele ja VR Teraapiaruumide tasuta kasutamist.

Suur tänu kõigile, kes aitavad soetada vajaliku tehnika. Alustame Eestist ja laieneme edasi välismaale.

Sarnased projektid

Aitame üheskoos 21. Kooli meeskonna Ameerika, Kentucky meistrivõistlustele

  • 62%kogutud
  • 1870€toetatud
  • 17 päeva veel

Turvaline internet – käsiraamat lapsevanematele & õpetajatele

  • 66%kogutud
  • 2636€toetatud
  • 4 päeva veel