Visuaalne EP - VastukarvaKasutaja  Anett Naruskberg projekt kategoorias Film & Foto

Vastukarva on lugu koormavast pärandist ja sellega elamisest ning katsetest seda ületada. Läbi isa ja tütre tõususid ja mõõnasid täis suhte, mida raamib ühe kasuka lugu, saab vaataja mõelda valikute ja nende tagajärgedega elamise peale, nii isiklikus kui ka globaalses perspektiivis.
 

Vastukarva

Meie oleme bänd Avoid Dave ja värske produktsioonifirma Killer Lamb Films. 2018. aasta novembrikuus tekkis meil mõte teha visuaalne EP natukene teistsuguses võtmes, rääkides meile kõigile tähtsal teemal. Idee on luua audiovisuaalne EP lühifilmi vormis. Oleme nüüd filmi eelproduktsiooni faasis ja pöördume Teie kõigi poole, et saaksite meil aidata see projekt ellu viia.

Filmi eesmärgiks on eelkõige rääkida üks hea lugu, mida võimendab hea muusika ning seeläbi panna inimesi mõtlema loomade heaolu ja nende õiguste peale. Lugude jutustamine on alati olnud hea viis inimesi kaasa haarata ja asetada inimesi kellegi teise kingadesse.

Vastukarva linastub veebis kolmes osas ja on kättesaadav kõigile ja kõikjal.
 


 

Rahastus

Film valmib toetajate ja sponsorite kaasabil, seega vajame teie abi, et rahastada projekti esmatähtsaid osi: filmitehnika rent, meeskonna toitlustus ja meeskonna/varustuse transport.

Projekti toetajatele olema valmis mõelnud suurel hulgal erinevaid tänuavaldusi, alates piltidest ja meenetest kuni esilinastuse kutsete ning Avoid Dave’iga stuudiosessioonini välja.

Meie toetajaks on loomade eestkosteorganisatsioon Loomus, kelle üheks põhiliseks fookuseks on võitlus karusloomafarmide vastu, mis haakub väga hästi filmi sisuga.

Juhul kui tunned, et projekt sind kõnetab ja soovid meid mõnel muul moel toetada, siis võid kontakteeruda meie tiimiga. Igasugune abi on teretulnud!
 

Taustalugu

"Is it possible that we human beings who are soft wired for empathic distress, is it possible we could actually extend our empathy to the entire human race, as an extended family? And to our fellow creatures as part of our evolutionary family and to the biosphere as our common community? If it's possible to imagine that then we may be able to save our species and save our planet.” - Jeremy Rifkin (The Empathic Civilisation)

Vaikse järjepidevusega lagunev keskkond on läbimõeldud tarbimise ja taaskasutamise paljude inimeste igapäeva osaks muutnud. Minimalism on moes. Globaalne soojenemine on aina enam jutuks nii noorte kui vanade seas. Me võitleme oma metsade eest, kaitseme oma jõgesid, hoiame oma saari. Kuid me ei ole valmis vastu seisma tööstusele, mis mitte ainult ei tapa suurtes kogustes loomi kasumi nimel, vaid ohustab keskkonda ennast. Miks on just siia tõmmatud piir? Sellest pealtnäha lihtsakoelisest küsimusest saigi alguse meie film Vastukarva.

10 fakti karusloomafarmide kohta: https://loomus.ee/10-fakti-karusloomafarmide-kohta/
 

Inimesed

Avoid Dave on Eesti elektroonilise ja akustilise muusika sulatuspott. Oma äärmuslike heliliste kontrastidega on aastate jooksul paelutud kuulajaid, kelle puhul vanus ei mängi rolli. Avoid Dave loob muusikat pikaajalise eesmärgiga. Muusika, mis jääb kestma. Muusika, mis kannab suhestatavat sõnumit ka 10 aasta pärast.

Killer Lamb Films on noor produktsioonifirma, mis sündis 2018. aastal, kui filmitegijad Anett Naruskberg, Jaan Erik Elgula ja Uku Talmar tundsid üheskoos, et soovivad jätta oma jälje Eesti filmimaastikule. Killer Lamb on pühendanud end tugevate narratiividega lugude jutustamisele, igas vormis.

Taavi Paomets - Helirežissöör ja muusikaautor
Taavi on muusika produtsent, kes Avoid Dave'i eest veab. Ta on kirjutanud laule suurele osale Eesti artistidest ja on üks meie salapärastest "ghostwriter"itest. 2016. aastal pälvis Avoid Eesti Muusikaauhindadel "Parima Elektroonika Album"i auhinna. 2017. aastal sai nende teise albumi lugu "Fire" "International Songwriting Competition"il auväärt II koha ning lugu "Dope" oli üks finalistidest.

Uku Talmar - Stsenarist ja produtsent
Uku on tegelenud elu jooksul kirjutamise, koolitamise, korraldamise ja suure hulga muude põnevate valdkondadega. Kaks huvi on aga alati püsima jäänud - lugude jutustamine ning väärt kultuuriprojektide käivitamine. Hetkel tegeleb Uku lisaks Killer Lambile kirjutamisega, ka kultuuriteaduse õppimisega Tallinna Ülikoolis.

Anett Naruskberg - Režissöör ja monteerija
Anett on õppinud audiovisuaalset meediat Balti Filmi ja Meediakoolis ning aastaid töötanud vabakutselise monteerijana. Ta on monteerinud edukaid lühifilme ja töötanud mitmetel Eesti mängu- ja dokumentaalfilmidel monteerija assistendina/produktsiooni assistendina. Anett on, nii oma loomingult kui ka eraelus, minimalist.

Jaan Erik Elgula - Kaamerarežissöör
Jaan on õppinud European Film College'is kaameratööd ja valgust. Tal on hinge all mitu lühifilmi projekti, millest edukamad on jõudnud rahvusvahelistele filmifestivalidele.  Hetkel töötab ta Eesti Rahvusringhäälingus valgustajana ja vabakutselise operaatorina. Jaan on tulihingeline visuaalselt loojutustamisse uskuja.

Aitäh, et tunned huvi meie projekti vastu!

 • 10 hooandjat
 • 325€kogutud 1500€ eesmärgist
 • 19 päeva
  Projekti toetatakse 10. juuni ainult juhul, kui ta kogub terve eesmärgiks seatud summa.
Anna projektile hoogu!

Sarnased projektid

Elulooline filmiprojekt "Kohtumised"

 • 63%kogutud
 • 1900€toetatud
 • 53 päeva veel

Fotograafide teemaveeb

 • 60%kogutud
 • 2642€toetatud
 • 15 päeva veel