;

Beebitelgid vabaõhusündmusteleПользователь  Sigrid Jaanus проект в категории Гражданская инициатива

Beebitelgi idee

Beebitelk suvistel väliüritustel ootab beebisid ja lapsevanemaid, pakume teile:
* varju päikese, tuule ja vihma eest
* pehmet voodit tudumiseks ja imetamiseks
* söögitooli, et kõht saaks kiiresti täis
* mähkimisaluseid, et oleks mõnus mähkmeid vahetada

* mähkmeid igale vanusele
* niiskeid salvrätikuid, kui on koju ununenud
* rinnapatju emmedele, et särk oleks alati kuiv
* uusi Chicco lutte beebidele, et kaisus oleks mõnus lutsutada
* beebitoodete testereid, et saaksite leida omad lemmikud
* mänguasju mängimiseks, et oleks lõbus

* rentida jalutuskärusid ja kandekotte, et saaks ürituse ajal veel mugavamalt ringi liikuda

* müüme kaasa väikeseid niiskete salvrätikute pakke


 

Meie oleme Sigrid, Evelyn ja Mirjam. Sigrid on 1,5a lapse ema ja elab Saaremaal. Tihti on ta seotud erinevate sündmuste korraldamisega ning on enda südameasjaks võtnud väikelaste vanemate ja beebide heaolu väljaspool kodu. Tiimis on 3 a. lapse ema Evelyn, kes on Facebooki grupi ja Google kaardi „Mähkimis- ja imetamistoad Eestis“ algataja ning haldaja. Evelyn on aastaid olnud vabaühendustes eestvedaja ja aktiivne vabatahtlik. Beebitelkide kujundamises lööb kaasa tulevane ema Mirjam, kes on Eesti Kunstiakadeemias tootedisaini magistritöö tulemusena disainimas privaatset imetamis- ja mähkimislahendust.

Beebitelgi eripäraks on uudne pakutav lahendus. Välitingimustes kasutatav telk on mobiilne ning jõuab igale festivalile, kes sellisest lahendusest puudust tunneb. Telki on lihtne kokku panna, kasutada ja hooldada. Telgis on mähkimisalus, pehmed istmed, madratsid, sanitaarne ja lõhnakindel mähkmekonteiner, sisevalgustus hämarate õhtute puhuks, elektripistikud ja vajalikud tooted kasutamiseks. Välikülgedel on lipukesed, mis tagavad ohutuse, et keegi telgi nööride otsa ei komistaks. Kindlasti saab telgis ka mähkmeid soetada ning mänguasjadega meelt lahutada. Kui on puudus kergkäru kasutamisest või kandelinast siis ka neid on beebitelgist võimalik laenutada.

Beebitelgi idee sai alguse isiklikust kogemusest ning soovist, et väikelapse emad saaksid ka peale lapse sündi võtta osa suvistest väliüritustest ja paremini integreeruda. Soovime, et vanemad tunneksid, et nende vajadustega arvestatakse. See tõstab ka tõenäosust, et lapsed on kauem rinnapiimatoidul, mis on lapse arengule ülioluline ning aitab säilitada ema-lapse vahetut kontakti ja usalduslikku suhet. Lapsega kodust eemal viibivale vanemale on väga oluline lapse eest hoolitseda puhtas ja turvalises kohas.

2018. aasta märtsis 1197 ema seas Mirjam Aimla magistritöö raames läbi viidud küsitlusest selgus, et:

  • 955 ema arvates ei ole Eestis piisavalt avalikke imetamis- ja mähkimisvõimalusi.
  • Pooled vastanutest on tundnud puudust mugavast mähkimis- ja imetamisvõimalusest just
  • avalikel vabaõhusündmustel.
  • Ligi 700 ema on pidanud seetõttu tegema neid toimetusi autos. 393 ema on pidanud mähkima last ka vankris.

Kõik beebitelgiga vabaõhusündmused leiab Mamas’ Heaveni Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva kingitusena loodavas üle-eestilises mähkimis- ja imetamisvõimalusi tutvustavas tasuta mobiiliäpist. Mobiilirakenduse ja veebilehe disainimisse panustab Madis Vaher ning rakenduse arendamise eest vastutab Andrus Naulainen.

Hooandja toetus, idee elluviimine ja vahvad preemiad

Hooandja kaudu soovime koguda 2600 eurot, mille eest soetame telgi sisustuse, vihmakatte, esiku ja lisapõhja. Samuti katame festivalidel osalemisega seotud transpordikulu, ostame piisavalt mähkmeid, niiskeid salvrätikuid jt vajalikke tooteid emadele kasutamiseks. Juhul kui Hooandja kaudu koguneb 4200 eurot, siis saame soetada lisaks olemasolevale telgile ka teise koos sisustusega ning osaleda oluliselt rohkematel suveüritustel, laatadel ja messidel.

Sisustatud beebitelgi(d) soovime kasutusele võtta juba käesoleva aasta suve algusest. Beebitelgi esmakasutamise avasündmuse oleme planeerinud 26. mail toimuval Kuressaare tänavafestivalil. Kõik suvised üritused, kus beebitelk on esindatud, leiab Mamas’ Heaven Facebooki lehelt www.facebook.com/mamasheaveneu

Hooandja eduka kampaania lõppemise järel lisame kolme nädala jooksul kõikide hooandjate nimed vastavalt valitud kingitusele Mamas’ Heaven facebooki ja kodulehele ning mobiiliäpi rakenduse juurde. Sündmuste pääsmete kätte toimetamiseks võtame iga hooandjaga personaalselt ühendust. Mamas' Heaven telgi kasutamise võimaluse lepime eraldi kokku. Summer Lounge kodukohvikusse on toetajad oodatud 28.07.18. Asukoha ja info leiab: https://www.facebook.com/events/1667409143351914/

  • 182 supporters
  • 2661€собрано от запланированных 4200€

Успешный проект

Проект был поддержан 23.May.2018