;

Lepaseree laulumänguplaadi „Õnnõkõn siin tsõõrin olla’” väljaandmineПользователь  Meelika Hainsoo проект в категории Музыка

Tere!

Oleme ansambel Lepaseree.

Lepaseree on pärimus- ja jazzmuusika piirialadel tegutsev kooslus, kus musitseerivad kolm põneva taustaga eesti muusikut: Meelika Hainsoo (laul, viiul), Paul Daniel (kitarrid) ja Marti Tärn (basskitarr, löökriistad). Kokku on meid toonud ühine soov otsida ja leida kooskõla pärimusliku laulu ning tänapäeva moodsa helikeele vahel. Lepaseree muusika fookuses on rahvalaul, sestap oleme minimalistlikes seadetes jätnud vanadele lugulauludele kandva rolli.

Meie esikplaat „Väräjän” ilmus 2015. aastal.

Nüüd oleme valmis saanud oma uue kauamängiva albumi „Õnnõkõn siin tsõõrin olla’” (õnn on siin ringis olla), kus on 14 pärimuslikku laulumängu uues muusikalises kuues. CD-plaat on üks osa suuremast ettevõtmisest koostöös Võru Instituudiga: novembri alguses tuleb trükist ka meie solisti Meelika Hainsoo koostatud samanimeline laulumänguraamat. Selles on 60 Vana-Võrumaa laulumängu koos viiside, sõnade ja mängukirjeldustega. Valikule selles raamatus ilmuvatele laulumängudele olemegi loonud nüüdisaegsed muusikalised seaded, mille järgi saab ka kaasa mängida. Mõned tulevasel plaadil olevatest lugudest on kuulajale juba tuttavad, suurem osa aga alles ootab avastamist. Muusika on salvestatud, kokku mängitud ja valmis laserkettale veerema. Hooandja kaudu soovimegi koguda toetust plaadi väljaandmiseks. Täname kõiki toetajaid ja sõpru juba ette ning jääme rõõmuga ootama plaadi tubaseid, hubaseid ja mängulisi esitluskontserte juba novembri algul!

Teie,
Lepaseree


 

Raamatu ja CD „Õnnõkõn siin tsõõrin olla’” esitluskontsertide ajad ja toimumiskohad:

8. november kell 13 Viljandi Pärimusmuusika Ait. Päevane kontsertkohtumine: Meelika Hainsoo;

8. november kell 19 Tartu, Sisevete Saatkond;

9. november kell 19 Võru, Stedingu maja;

10. november kell 19 Tallinn, Kloostri Ait.

Hooandja videoklipi tegemist toetas Orbital Vox. Aitäh!

https://www.facebook.com/lepaseree/

https://soundcloud.com/lepaseree

  • 84 поддержавших
  • 2595€собрано от запланированных 2500€

Успешный проект

Проект был поддержан 04.Nov.2018