;

Nässu ja Lillekäpa kalender aastaks 2022Пользователь  Marge Pärnits проект в категории Печать

Kes on Nässu ja Lillekäpp?

Nässu ja Lillekäpp on kaks rõõmsat mängukaru, kes elavad Tartu Mänguasjamuuseumis. Võiks ju arvata, et karud istuvad lihtsalt vaguralt muuseumis klaasi taga ja ootavad, et keegi neile külla tuleks ... Aga mitte need kaks kasukakandjat! Neil on kogu aeg käpad tööd täis: kord askeldavad koos Karumaja mesilastega, kord kontrollivad mängurongide töökõlblikkust, kord aga lasevad end pildistada lasteraamatute, postkaartide või koguni KALENDRI jaoks. Jah, just! Kalender on see, mida Nässult ja Lillekäpalt õige sageli nõutakse ning senimaani on nad alati nõutult käppi laiutanud. Nüüd aga lubasid karud seljad kokku panna ja aasta lõpuks teha valmis ühe tõeliselt karuse kalendri!
 


 

Millised pildid kalendris on?

12 imeilusat fotot, mis lähevad kalendrisse, pärinevad Marge Pärnitsa lasteraamatutest "Nässu ja lumekruubid" ning "Nässu ja kohutavalt kole kummik" ja fotode autoriks on muuseumi mängukarude ihufotograaf Siim Vahur. Lisaks lubasid mängukarud kalendrisse sokutada hulgaliselt häid vihjeid nende tähtsate päevade kohta, mida tasub aasta jooksul tähistada. Muidugi on nende päevade hulgas nii Lillekäpa, Nässu kui ka mänguasjamuuseumi sünnipäev. Ahjaa ... lisaks kalendrile trükivad karud mõned imearmsad postkaardid, sest vahel on kohe kange himu sünnipäevapakile või juubelikingile karuga kaarti lisada.
 


 

Kas kalender ikka mahub mu seinale ära?

Kalender valmib mõõdus A3 ning sellel on mugav spiraalköide. Hooandja kaudu kalendrile hoogu lükates on sul võimalik valida, kas tahad vastukaubaks ainult karudega postkaarte, kalendrit ja postkaarte või koguni kalendrit, postkaarte ja Nässu-lugude raamatuid ka. Siinkohal ongi sobilik meelde tuletada, et juba selle aasta lõpul ilmub Hooandja kaudu megahoo sisse saanud lasteraamat "Nässu ja kohutavalt kole kummik", nii et tõeline fänn võib aasta lõpul saata sõpradele mänguasjamuuseumi karudega postkaarte, riputada seinale karudega kalendri ning lugeda unejutuks Nässu jutte või luuletusi.
 


 

Kalendrid valmivad novembris ning saavad loodetavasti valmis samal ajal kui raamat "Nässu ja kohutavalt kole kummik". Kindlasti korraldavad karud siis mänguasjamuuseumis raamatu ja kalendri esitluse, nii et iga toetaja saab oma kingid kenasti muuseumisse tulles kätte. Kes aga elab kaugemal või ei taha majast nina välja pista, sellele saadetakse soovitud kraam otse postikapiga kohale.

Et siis kalendrit tellima? Kokku lepitud.

Lükka hoogu ja karud panevad seljad kokku, just nagu lubatud sai!

  • 65 поддержавших
  • 1336€собрано от запланированных 1230€

Успешный проект

Проект был поддержан 14.Nov.2021