;

Ansambel Lepaseree esikplaadi “Väräjän” väljaandmineПользователь  helletused проект в категории Музыка

Tere!
 
Oleme ansambel Lepaseree. 
Lepaseree on värske kooslus, mis ühendab endas kolme põneva taustaga eesti muusikut:
Meelika Hainsoo (laul, hiiu kannel),
Kulno Malva (akordion, diatooniline lokulaud, okariina, sansula),
Paul Daniel (kitarrid).
 
Kokku on meid toonud ühine soov – otsida ja leida kooskõla eesti pärimuslaulu ja tänapäeva muusikakeele vahel. Lepaseree muusika fookuses on rahvalaul, selle iseäralik esituslaad ja paeluvalt salapärane tähenduste maailm. Minimalistlikes seadetes on vanadele lugulauludele jäetud kandev ruum. Meelika tundlik ja siiras esitusviis toob ajahämarusse vajunud laulud lähemale, annab neile uue hingamise. Kulno mängitud uuenduslikud kõlavärvid akordionil, lokulaual ja sansulal ning Pauli lisatud meisterlikud lahendused erinevatel kitarridel loovadki kokku Lepaseree, mis seikleb mööda päritud muusikamustreid ning veel avastamata helimaastikke.
 
Hooandjas soovime koguda toetust oma esikplaadi trükkimiseks ja väljaandmiseks. Plaadi nimi “Väräjän” tähendab lõuna-eesti keeles “väraval”, väraval, mis on piiriks selle ja tolle ilma vahel. Nii on ka meie muusika justkui värav vana ja uue maailma vahel. Plaadil kõlavad laulud räägivad inimlikest ja igavikulistest teemadest: loodusest, lootusest, lootusetusest, ilust, kurbusest ja armastusest.
 
Muusika on salvestatud, miksitud ning valmis kettale veerema. Vajab vaid pisut hoogu ja tuge, et olla talviseks pööripäevaks kuulamisküps ja ehk rikastamas ka mõnd jõulupakki.
 
Täname kõiki toetajaid ja sõpru juba ette ning jääme rõõmuga ootama tubaseid ja hubaseid plaadi esitluskontserte tuleva aasta algul! Eriline tänu - Maritta Anton! Kes pani kokku hooandja klipi.
 
Teie,
Lepaseree
 
Infot ansambli ja selle tegemiste kohta saab siit: https://www.facebook.com/lepaseree/?fref=ts
 
Meie muusikavideo "Põhjatuuled": https://www.youtube.com/watch?v=iPvFAvVPDds