;

Kahvliahvi kokaraamatПользователь  Merle Liivak Praks проект в категории Печать

Kahvliahvi kokaraamatu autor Merle Liivak lõi neli aastat tagasi koos pundi ärksate noorte emadega Kahvliahvi kokakooli, selleks, et vanemapuhkusel tegeleda teemaga, mis teda ennast lähedalt puudutab ja oluline tundub. 
 
Kahvliahvikeste lipukiri kõlab: “Lase laps kööki!”, mille mõte on innustada lapsevanemaid kaasama oma lapsi toidu valmistamises, et väike inimene näeks, millest söök koosneb ja kuidas see valmib, et laps ei arvaks, et toit tuleb kotist. On isegi teaduslikult tõestatud, et köögis kaasatud laps sööb parema meelega erinevat toitu, isegi juurvilju.
 
Kahvliahvi kokaraamatu idee sündis samuti isiklikust huvist ja vajadusest: Merlel ja raamatu kaasautoril-fotograafil Hele-Mai Alamaal, kel mõlemal kolm last, tundsid, et neil on köögiriiulilt just see raamat puudu! 
 
 
Raamatu autor Merle Liivak: “Kuigi täna lausa uputab kokaraamatutest, on mul igapäevaselt raske leida üles just need kullaprooviga retseptid, mida hea perele süüa tehes ette võtta. Vajasin raamatut, mis mind ei pelutaks – ei oleks liiga peen ega lõhnaks liialt välismaa järele. Sellist raamatut, kus ma näen sarnaste väärtushinnangutega, justkui oma suguharu inimesi, kelle firmaroogadest tahaksin tõesti igat toitu järele teha ja mille seast tekib mu perele uusi säravaid lemmikuid. Käib ju suurem osa pereelust just köögilaua ümber, olgu selles siis maitset, kirge ja lõbu!
 
 
Valisime raamatusse põneva köögieluga pered, kelle toidulaud ja lapsi kaasav elustiil innustab meid ja kindlasti paljusid teisi. Olen saanud tohutult mõnusaid ideid, mida köögis järele proovida. Olen näinud pisipere kaasalöömise õhinat, mida loodan kogu südamest osata hoida ka oma lastel.”
 
 
Kaasautor ja fotograaf Hele-Mai Alamaa: “Jagada tahaks. Seda tunnet, mida olen raamatut tehes kogenud. See on kõrvusttõstev, meeliülendav, tiibuandev. Mul on pisike kodu. Väike korter, palju lapsi, palju asju-asju-asju… Ühtegi asja ei taha enam juurde. Aga selle raamatu ma tõesti ostaksin, kui ma seda juhuslikult ise ei teeks.”
 
Kahvliahvi kokaraamatus esitleb kümme inspireerivat Eesti pere oma lemmikretsepte. Teiste seas näitleja Karin Rask koos jäätisemeistrist kaasa Rasmusega, Viljandis asuva Rohelise maja kohviku pererahvas Kaari ja Enn Onnid ning Indiast maitseid kaasa toonud ajakirjanik Elis Aunaste. Retseptide seas on lihtsaid ja olulisi Eesti toite, nagu näiteks hapukurk ja juuretisega sepik; linnadžungli piknikul grillitud burger ja särtsakas oanuudlisalat; banaaniimed jäätise, muffinite ja leiva vormis; häbitult lihtsalt valmivad jääšokolaad ja jäätisetort; datlipalle-lihapalle ja mida kõike toredat veel!
 
   
 
      
 
      
 
   
 
 
Raamatu kujundaja on noor ja andekas Moonika Maidre, kes on ühtlasi kahvliahvikeste visuaalse identiteedi autor. Teos tuleb mahukas, kõvade kaantega, rohkete ilusate piltidega, kus on omal kohal ka toiduste käte ja elegantselt segamini söögilaua argipoeesia. 
 
Teie abiga soovime koguda ligi poole raamatu väljaandmise kuludest. Raamatut on plaanis üllitada detsembriks 2015. Kahvliahvi kokaraamat sobib imehästi kingituseks peredele, aga ka kokkamishuvilistele lastele. Hea ettevõtja, raamatut on võimalik soetada hulgihinnaga!
 
Armsatele toetajatele toodame juurde juba popiks saanud kahvliahvikeste lastemõõdus põllesid, mis näevad välja sellised:
 
 
Raamatud ja teised kingid saab kätte dokumendi alusel alates detsembrist 2015 Tallinnas Telliskivi loomelinnakus asuvas kaupluses Muusa (Telliskivi 60).
 
Kahvliahvi kokakooli meeleolukad sündmused on aset leidnud näiteks muusikafestivalil Schilling ning Põhjaka mõisa restorani hoovil. Kahvliahvikeste tegemisi saab jälgida Facebookis ja Instagramis.
 
Viimasest sündmusest näeb pilte siin (autor Renee Altrov).
 
Tel +372 56 687 907
Video: Zbanski Kino
Tänud: Pastacas & Tenniscoats
Fotod: Gabriela Liivamägi ja Hele-Mai Alamaa.
 
  • 295 поддержавших
  • 6242€собрано от запланированных 5000€

Успешный проект

Проект был поддержан 19.Oct.2015