;

AGNI albumi "Nõianeitsi" väljaandmineПользователь  Agni Hallik проект в категории Музыка

Olen kitarrist, laulja ja helilooja. Hariduselt klassikaline kitarrist - olen lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klassikalise kitarri interpretatsioonieriala magistriõppe cum laude, kuid loominguliselt asun folgi, jazzi ja klassika vahel. Asendamatuid kogemusi ja teadmisi sain õppides kahel korral üliõpilasvahetuses Roomas. Santa Cecilia Konservatooriumis õppisin klassikalist kitarri ja Saint Louis College of Music'us jazz-kitarri. Lisaks kitarrile olen süvenenumalt tegelenud jazz-lauluga ning sealtkaudu leidnud oma tee ka heliloominguni.

Projekti eesmärk on avaldada minu debüütalbum "Nõianeitsi". Muusika on salvestatud ja miksitud-masterdatud, kuid mul on veel tarvis tellida CD-d ja kaanekujundus. Siinkohal palungi Sinu abi, armas hooandja!

Helikandja tuumaks on omalooming, mis on kirjutatud klassikalisele kitarrile ja häälele. Minu helilooming on sümbioos klassikalisest, jazz- ja rahvamuusikast. Selline kombinatsioon on eesti muusikamaastikul harvaesinev ja seetõttu kuulajale väga värskendav.

Laulutekstide keskseks sisuks on inimese ja looduse vaheline suhe ning fantaasia- ja võlumaailm. Albumi nimilugu on "Nõianeitsi'", mis on seade eesti rahvaviisist. Oma loomingus põimin tänapäevase muusika eesti kultuurilooga, sest ka teised albumil olevad lood on inspireeritud eesti loodusest ja rahvamuusikast. Nii aitab minu muusika säilitada ja tutvustada eesti kultuuripärandit. Soov on tuua kuulajani eesti keeles mõtlemapanev jutustus, mis on võrdses suhtes kitarripartiiga.

Album ilmub 2022. aasta kevadel. Plaadil teevad kaasa ka bassimängija Raimond Mägi ja saksofonimängjia Indrek Varend. Helirežissöör on Siim Hiob.