;

Pink-monument Ilmar MalinileПользователь  Jaan Malin проект в категории Изобразительное искусство

Jaanuaris 2024 möödub eesti sürrealistliku kunsti ühe klassiku, Ilmar Malini, sünnist 100 aastat. Tahaks seda tähistada ka kuidagi inimlikumalt, mitte üksnes näituse ja raamatuga, mis on kunstniku puhul muidugi esmatähtis.

Meie, Ilmar Malini tütar ja poeg, jõudsime veendumuseni, et ta väärib monumenti. Kuna isa nägi oma sürrealistlike joonistuste ja maalide enamikku kolmemõõtmelistena –, kuid bürokraatia ei soosinud avalikku ruumi monumendi tegemist –, siis arvasime, et pink-monument võiks lähtuda just noist sürrealistlikest kujunditest. Asupaigaks aga saagu surnuaed. Nii arvame praegu.
 


 


 

Õde Lea tegi esialgse kavandi (näete seda juures oleva pildil ja videos), kiviraidur-kujur Rein on kummardunud jooksupakkudele ehk asja teostama. Puudu on aga transpordiks ja teostamiseks vajalik raha. Selle juures loodamegi teie hooandvusele.

Ahhaa - et jaanuar 2024 on ju NII kaugel? Arvestada tuleb sellega, et kiviraiumine ja mitmed muudki tööd võtavad aega. Ning Eesti talvel on maa üldjuhul üsna sügavalt külmunud ja selle perioodga võib kaasneda lumi, mis raskendavad väliseid töid.
 

  • 84 поддержавших
  • 4719€собрано от запланированных 4500€

Успешный проект

Проект был поддержан 15.Nov.2022