;

Saaremaa Ühisgümnaasiumi 31. kabareeПользователь  Romet Vahter проект в категории Noored talendid

Saaremaa Ühisgümnaasium saab uhke olla oma tugevate, kuulsate ja kauakestvate traditsioonide üle. Nii on iga õpilase kui ka kogu koolipere auks ja uhkuseks meie kooli 11. klasside poolt tehtav kabaree-etendus. Kabaree traditsioon on elutsenud meie õpilaste, õpetajate, vilistlaste ja tulihingelise publiku südames juba 30 aastat. Aastad täis naeru, nuttu, üheshingamist, pilke enda sisse, purustamatut sõprust ja unustamatuid hetki – kõigile neile, kes kunagi selle imelise algatusega seotud on olnud.

Selleaastane kabaree läheb kindlasti ajalukku, kuna tegemist on Saaremaa Ühisgümnaasiumi kõige viimase kabareega. Ühtlasi on see järjekorras lausa 31. Seetõttu soovime tollele pikaajalisele traditsioonile panna väärika punkti. Õppeaasta jooksul antakse kokku umbes 15 etendust, millest mitmed toimuvad üleriigiliste ürituste raames - noorte lauljate konkurss Solistica ja A. Raudkatsi nimeline võistutantsimine. Samuti väärib äramärkimist ka üleriigiline teatrifestival, mille professionaalne näitlejatest koosnev žürii on andnud etendustele väga kõrge hinnangu. Seega saavad ühisest tegemis- ja esinemisrõõmust osa tuhanded inimesed.

Meie oleme Saaremaa Ühisgümnaasiumi 104. lend, 54 noort ning teeme asja hinge ja armastusega. Oleme kokkuhoidvad ja tegusad ning juba koosoldud aja algusest oleme oodanud pikisilmi seda üht ja ainust - kabareed.

Etendus, mis oleks intrigeeriv, kaasakiskuv, väärikas, innovaatiline ning kabareetraditsioonile suursuguseks lõpp-punktiks.  Soovime ühiselt 2021. aasta alguseks tuua lavalaudadele midagi täiesti ainulaadset. Midagi, mida kabareepublik jääb aegade lõpuni mäletama.

Tormiline mõttelend, geniaalsed ideed ja unustamatu elamus vajavad siiski üht pidepunkti, mis neid üheks liidab. Elame hetkes, kus kostüümide ja tehnika hankimine, dekoratsioonide valmistamine, ruumide üürimine ning reklaamitöö ei saa reaalsuseks ilma lahkete inimeste abita. Soovime tuua lavalaudadele kabaree, mis oleks silmapaistev kordumatute dekoratsioonide, säravate kostüümide ja hea helivõimenduse poolest. On oluline, et kasutatavad vahendid oleksid vastupidavad ning teemale vastavad. Kabaree on kulukas projekt, millele finantseeringu leidmine algab juba kuid enne esietendust. Seepärast oleksime väga tänulikud, kui meie ettevõtmist läbi Hooandja keskkonna toetaksite. Meie armsad toetajad saavad tänutäheks piletid parimatele istekohtadele ning tänukoti meie sponsoritelt.

Kõige heldemale annetajale (kelle isik võib soovi korral jääda avalikkuse ees ka anonüümseks) on preemiaks tasuta 2x40min akustiline kontsert Lotta Meetilt ja Martin Vesbergilt just Teile sobivas kohas Saaremaa piires ning kokkuleppelisel ajal.