;

Tom õpib rahamänguПользователь  Riin проект в категории Печать

Armas hooandja!

Valmimas on Eesti esimene rahatarkuse raamat lastele. See on suunatud eelkõige lasteaia- ja algklassiealistele lastele, aga loomulikult on see vahva ja kasulik lugemine igas vanuses.

"Tom õpib rahamängu"  tegelasteks on Tom ja Ellu. Läbi raamatu erinevate peatükkide saab Tom oma natuke vanema õe käe all palju uusi teadmisi raha ja rahaga seotud harjumuste kohta.

Loomulikult on kõik põnevad tarkused mängulises võtmes ja lastele lihtsas ning arusaadavas keeles. Koos Tomiga saavad lugejad teada, et raha ei tee kedagi rikkaks, teadmised seevastu võivad seda teha küll. Lisaks õpite vahet tegema vajadustel ja tahtmistel, kuidas mõistlikult kulutada ja hindu võrrelda. Kindlasti ei puudu ka sellised tähtsad teemad nagu laenamine, eelarve, säästmine, raha teenimine, raha kasvatamine, ametid ning ettevõtlikkus.

Raamatusse kirjutatud jutud on suurepärane viis alustada vestlust rahast ja väärtustest. Lisaks on iga peatüki lõpus aruteluküsimused, mis aitavad teemapõhist vestlust suunata. Muidugi ei puudu ka väike mängunurk ning tähtsamad tsitaadid iga peatüki lõpus, et lastel oleks veelgi lihtsam ja mängulisem rahatarkust omandada.

Raamatus on 10 vahvat elulist jutukest lapsemeelsete ja õpetlike illustratsioonidega. "Tom õpib rahamängu" on plaanitud 80-leheküljelise värvitrükis raamatuna. Lasteraamatule kohaselt kõvade kaantega ja mugavas 21 cm x 21 cm formaadis. Raamatu soovime valmis saada juba sügisel 2017.

Sportlikud harjutused, hambapesu, tervislik toitumine on kõik head ja olulised harjumused eluks. Me õpetame neid oma lastele juba väga noores eas. Rahatarkus (finantskirjaoskus) on samuti heade harjumuste kujundamine, mida peaks hakkama õpetama võimalikult vara. Seetõttu oleme võtnud oma eesmärgiks olla toeks lapsevanematele ja lastega töötavatele inimestele, kel oleks lihtsam õpetada ja kujundada lastes teiste elutähtsate oskuste kõrval ka rahaga seotud oskusi ja harjumusi.

Raamatu autoriks on majandusharidusega kahe lapse ema Riin Tuttelberg. Autori kodus kasvavad sihtgruppi kuuluvad lapsed, kellelt on saadud kogu raamatu valmimise protsessi jooksul kohest tagasisidet. Selle põhjal saabki väita, et raamat tõepoolest täidab oma eesmärki. Sisuosa lihvis ja täiendas õpetaja Liina Saaremäe. Lapsemeelsed ja ilmekad illustratsioonid võlus raamatusse andekas Triin Sarapuu. Suurepärase meeskonnaga tulebki välja vaid suurepärane asi.
 


 

1.etapp
Vajame väga Sinu abi , et aitaksite meil tasuda kujundamise ja trükkimise (1000 tükki) eest. Meil on hea meel teatada, et 4000 euro täitumisel jagame koostöös Rahandusministeeriumiga Eesti lasteaedadele ja koolidele 200 "Tom õpib rahamängu" raamatut.

2.etapp
Juhul kui toetajaid on rohkem ja täitub 6000 eurot, saame katta peaaegu kõik illustreerimise kulud koos trüki- ja kujunduskuludega ning koostöös Rahandusministeeriumiga jagame Eesti lasteaedadele ja koolidele 300 "Tom õpib rahamängu" raamatut.

3.etapp
Kui toetajaid on veelgi rohkem ja täitub 8000 eurot, saame katta illustreerimise, kujundamise, toimetamise ja trükkimisega seotud kulud ning koostöös Rahandusministeeriumiga jagame Eesti lasteaedadele ja koolidele 400 "Tom õpib rahamängu" raamatut.

Sinu hoog on meile väga oluline!

Kingituste kättesaamine lepitakse individuaalselt kokku.

  • 380 поддержавших
  • 9858€собрано от запланированных 8000€

Успешный проект

Проект был поддержан 04.Oct.2017

Related projects

Аманда и вирус

  • 10%собрано
  • 310€поддержано
  • 23 дней осталось

Роман-сказка «Подземная Башня»

  • 90%собрано
  • 1795€поддержано
  • 10 дней осталось