BFM tudengifilm "Pronksiöö"Kasutaja  Robin Marten Leppik projekt kategoorias Film & Foto

Pronksiöö rahutused, suurimad iseseisva Eesti ajaloos, keerlesid ümber Pronkssõduri, mis kohalikele venelastele sümboliseeris võitu fašismi üle, aga Eesti rahvale, kes selleks hetkeks juba 15 aastat taasiseseisvunud, oli see endiselt pidev meenutus Vene okupatsioonist ja suutmatusest minevikust lahti öelda.

2007. aasta sündmustest on nüüdseks möödunud juba 16 aastat aga teemad ja küsimused, mida need paar ööd kõigi meie mõtetesse paiskasid, on endiselt aktuaalsed ja olulised, misiganes kontekstis.

Siin ongi film baari omanikust Aivarist, kes Pronksiööl oma valdusel silma peal hoiab. Kui uksele koputab aga võõras abivajaja, muutub olukord aina keerulisemaks. Kas aidata teisigi tänaval aset leidvast mässust põgenejaid või kaitsta oma vara ja valdust iga hinna eest? Kui kaugele on Aivar kõige selle möllu keskel võimeline minema ja kui palju sellest lõpp-kokkuvõttes abi on?
 


Peanäitlejad
 

Me elame globaliseerunud maailmas ja tutvuste loomine eritaustadega inimestega on lihtsam kui kunagi varem. Nii kohtusime ka meie 2021 aasta septembrikuus Balti Filmi, Meedia ja Kunstide Instituudis, kõigil eesmärgiks oma lugusid filmilinale tuua.

Kuigi meie taustad on erinevad ja mu kursakaaslased oma kodudest kaugel, on suhe ja suhtumine kodumaasse meil kõigil ühine. Mina eestlasena väärtustan nii laulupidu kui ka kohukest ja kiluvõileiba, Aranya igatseb väga Biryani ja oma kultuuri erksaid värve.
 


Peameeskond
 

Meil kõigil on see tunne rinnus sama ja seepärast ongi oluline näidata kui kiiresti kõik muutuda võib. Kõik, mida me peame stabiilseks ja kindlaks võib muutuda hetkega. Viimaste aastate sündmused on seda hästi illustreerinud.

See on lugu sellest samast tuksuvast armastusest oma kodumaa vastu, oma baari vastu. Kas teeme piisavalt palju, et seda kõike elus hoida või ähvardab mässajate mass väljas tänaval selle kõige maatasa teha - me ei pruugi seda teada, ent ega me muud viisi ei saa. Lihtsalt pealt vaadata pole variant.
 


Visuaalne inspiratsioon ja moodboard
 

Teemad ja sündmused, mida meie film kajastab on suured ja mitmel viisil keerulised, seega vajamegi just teie toetust, et see kõik ellu viia.
 


Toetuse jaotus

Sarnased projektid

LÜHIMÄNGUFILM "OBSESSIOON"

  • 99%kogutud
  • 4965€toetatud
  • 4 päeva veel