Loome koos Eesti parima ajakirja!Kasutaja  Edasi.org projekt kategoorias Meedia

Edasi on ka minu mõte #2: Loome koos Eesti parima ajakirja!

Meie eesmärk on teha Eesti parimat ajakirja, mida ka ise tahame lugeda, mis annab head energiat, innustab, harib ning on kasulik ja mõnus ajaviide.

Oleme kahe aasta jooksul veebiajakirja välja andes kogenud, et lugeja on Edasi-tüüpi väljaande jaoks olemas ja lugejate hulk kasvab pidevalt. Hiljuti tunnustati Edasi püüdlusi ka Selge sõnumi konkursil, kus ajakirja sisuloome valiti oma kategoorias nelja parema hulka.

Järgmise sammuna tahame luua sisuka väljaande ka paberil, sest see teenib lugejate huvisid ning toetab Edasi kontseptsiooni kvaliteetsest ja aeglasest ajakirjandusest. Meie eeskujudeks on maailma parimad analoogid alates The New Yorkerist, aga teeme seda kõike omas, eestilikus võtmes.

Trükiväljaande teemadering on kattuv veebiväljaandega, kuid paberversioonis ilmuvad artiklid esimesena ja muuhulgas sisaldab see ka unikaalset sisu, mida veebis ei kuvata.
 

Milleks me toetusi kasutame?

Vajame 5000 eurot toetust selleks, et toota paberversiooni esimene number, kuhu on planeeritud 100 lehekülge.

Hooandjate toetusi kasutame selleks, et teha ettevalmistavad tööd (sh ajakirja maketi loomine) ning katta avanumbri väljaandmisega seotud kulud: sisuloome, toimetamine, tõlkimine, keelekorrektuur, küljendus, trükkimine, levi jms. Väljaanne sisaldab mitmel leheküljel ka kokkuvõtet peamistest artiklitest vene keeles.

Perspektiivis soovime alustada regulaarselt ilmuva väljaandega. Kui kogume 15000 eurot, siis tagame kokku kolme numbri ilmumise veel 2019 aastal.
 

Kasu toetajatele

Eraisik

Toetades rahalise panusega Edasi arendamist, aitad väga praktiliselt kaasa, et Sul on iga päev midagi innustavat ja harivat lugeda ning Sind ümbritsevas keskkonnas on rohkem positiivset, tegusat mõtteviisi ja vähem kurjust.

Organisatsioonid ja juhid

Ettevõtted mõjutavad nende loodud keskkonna ja juhtimiskultuuriga olulisel määral inimeste elusid. Ka Edasi soovib olla keskkond, mis mõjutab inimeste elusid paremuse poole ning aitab kaasa elutervema ja positiivsema ühiskonna loomisele. Edasi toetamine võib olla omamoodi kultuuriline statement ja osa ettevõtete vastutustundlikust käitumisest.

Ahti Heinla, ettevõtja: "Toetan Edasit, sest ma näen tulemusi."

Kaijo Kuusing, ettevõtja, Hawaii Express: "Edasi on kirjutatud oma peaga mõtlevate inimeste poolt oma peaga mõtlevatele inimestele."

Hanno Kross, Jõelähtme golfiklubi juht: "Tegin Edasi.org avaleheks, hea rahulik lugemine."
 

Edasi meeskond

Ajakiri Edasi on kodanikualgatuslik projekt ega ole seotud ühegi olemasoleva meediagrupi ega finantsinvestoriga.

Edasi asutaja ja vastutav väljaandja on Janeck Uibo, kes on meediavaldkonna kogemusega tippjuht - asutanud, üles ehitanud ja 16 aastat juhtinud meediaagentuuri Trendmark/Mediacom, töötanud ka Postimehe arendus- ja turundusdirektorina ning juhatuse esimehena. Viimased kolm aastat on Janeck pühendanud oma energia uue veebiajakirja edasi.org toimetamisele ja arendamisele.

Silvia Pärmann on Edasi toimetaja, fotograaf ja ajakirjanik, kes on töötanud ajakirjade Diivan, Mood ja Estraveller peatoimetajana ning olnud aastaid Eesti Ekspressi kaasautoriks. Silvia on esinenud mitmetel dokumentaalfoto näitustel ning kuulunud erinevate fotokonkurside žüriidesse.

Ivan Lavrentjev on Edasi venekeelse portaali peatoimetaja. Tal on kõrgharidus ajaloo erialal ning 8-aastane töökogemus kommunikastiooni valdkonnas.
 

Edasi meeskond Worklandi ühistöötamise kontoris: (vasakult) Janeck Uibo, Ivan Lavrentjev, Silvia Pärmann
 

Edasi lugejad täna

Edasil on 40-45 tuhat unikaalset kasutajat kuus. Suurim lugejarühm täna GA andmetel 25-34 (35%), 35-44 (27%), 45-54 (23%). Lugejatest moodustavad naised 65% ja mehed 35%. Edasil on lugejaid üle Eesti.

Edasi eesmärk on terviklikkus, pakkudes head lugemiskogemust läbi erinevate inimest igapäevaselt puudutavate teemade - ühiskond, ettevõtlikkus, kultuur, elustiil. Edasi näeb oma kasutajatena kõiki inimesi, sõltumata nende sotsiaalsetest tunnustest (sugu, vanus, sissetulek, haridus, rass vms) ja elukohast. Lugejaid ühendav moment on uudishimu maailma vastu.
 

Edasi kaasautorid

Edasi veebiajakirjal on 30+ püsiautorit, nende seas Ilmar Raag, Raivo Vare, Iiris Viirpalu, Annika Laats, Marko Mihkelson, Marko Mäetamm, Katrin Saali Saul, Valner Valme, Liisi Voolaid, Kadri Kroon, Meelis Kubits, Kristjan Port, Hedvig Hanson, Rein Pakk, Kaidi Laur, Peeter Koppel, Vello Vikerkaar, Mart Kase, Romet Vaino jpt. Kokku on tekste avaldatud enam kui 100 autorilt. Paljude nendega teeme koostööd ka paberajakirja raames, ent kindlasti kaasame ka uusi autoreid.
 

Anna hoogu positiivsele ajakirjandusele!

Kui veebiajakirja tänane tase vastab piisavalt Sinu kvaliteediootustele ja nähtul on Sinu meelest potentsiaali ning kui positiivne, tegus ja eluterve hoiak on väärtus, mida soovid rohkem enda ümber näha ja kaitsta, siis kutsume Sind andma hoogu ja osalema parima ajakirja loomisel.

Tee Edasi ka enda mõtteks! Ja meie hoolitseme selle eest, et sul on iga päev midagi innustavat ja harivat lugeda. Edasi toetamisel on ka tugev sotsiaalne mõõde – see on võimalus ehitada paremat Eestit, tervemat ühiskonda.
 

Vaata lisaks:

Kingitused

Ajakirja saab kindlaks määratud perioodil kätte Rahva Raamatu kauplusest, täpsem info peale Hooandja kampaania lõppemist. Teiste auhindade kättetoimetamiseks võetakse hooandjatega e-maili teel ühendust.

Edasi Eksklusiiv: mis see on & mis kasu lugeja saab?

  • 191 hooandjat
  • 5001€kogutud 5000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 30.Apr.2019

Sarnased projektid

Audioraamat "Lood baarileti tagant"

  • 83%kogutud
  • 415€toetatud
  • 5 päeva veel