Margus Karu "Hobune Henry Unenägu"Kasutaja  Robert projekt kategoorias Trükis

AUHINDADEST:
 

Suured-suured tänud kõigile toetajatele. Tänu teile saab Hobune Henry unenägu ilmuda.

Nüüd aga auhindade juurde.

1. Kui annetasid enne 15 augustit 10-29 eurot, leiad oma nime vast ilmuvas raamatus.

Kui annetasid rohkem kui 30+ eurot saad alates 11. septembrist käesoleva kuu jooksul Tallinna Solarise Apollost või Tartu Kaubamaja Apollost isikut tõendava dokumendi alusel kätte oma auhinna raamatu.

Kui annetasid 50+ eurot, saad eelpoolnimetatud kohtadest kätte auhinna raamatu, postkaardid, Hobune Henry koti jms saad aga kätte septembri kuu jooksul. Võtame Sinuga muude auhindade kättetoimetamise asjus eraldi ühendust. NB! Raamatu saad ikkagi kätte Apollo poest ja mitte meie käest otse.

Kui Sul esinevad auhinna kätte saamisega mingid komplikatsioonid, palun ühendu meiega facebooki kaudu: https://www.facebook.com/hobunehenry/

Suured tänud veelkord ja kõike kaunist:)

Hobune Henry

 

Margus Karu (11. september 1984 - 5. juuni 2017) oli eesti kirjanik, kelle sulest on pärit üliedukas romaan "Nullpunkt", millest on valminud nüüdseks ka seriaal ja film. Tema järgmine romaan "Täna on täna ja forever on forever" puudutas paljude südameid.

Margusest jäi maha lasteraamatu "Hobune Henry Unenägu" käsikiri. See on teos, mille peategelane Henry kohaneb eluoluga teiste loomade seas. Raamatu jooksul juhtub Henryga hulk seiklusi ning Henry avastab enda jaoks täiesti uue ja müstilise maailma. Sealt leiab ta eluks lusti ja enesekindlust, õpib suurelt unistama ja endale truuks jääma.

Raamatule on illustratsioonid joonistanud Britt Samoson. Mõningatega neist saad siin leheküljel ka tutvuda.

NB! Siinne raha kogumise projekt kestab meil 3. septembrini ja algselt lubasime, et toetaja saab raamatusse oma nime. Kuna aga raamatu sisu läks juba 18 augustil trükki, siis saame raamatus avaldada ainult nende inimeste nimed, kes tegid oma annetuse 15. augustiks. Hilisemaid annetajaid me kahjuks nimeliselt raamatus mainida ei saa, kuid oleme sellegipoolest ülitänulikud iga annetatud euro eest.
 


 

Britt Samoson on 2006. aastal EKA moedisaini osakonna lõpetanud disainer, stilist ja moeillustraator, kelle tööd on osalenud mitmel moeillustratsioonide näitusel. Peale Eesti on tema loomingut esitletud praeguseks ka näiteks Washingtonis, Londonis, Budapestis ning järgmisena rändab tema looming Stockholmi.

Britt ja Margus alustasid koostööd raamatu kallal juba pikka aega tagasi. Nende loomingulise koostöö tulemusel on kindlaks määratud joonistuste asukohad ning iseloom ja raamatus näeb neid kokku ligikaudu 35.
 


 

Margusel oli väga kindel visioon raamatu välimusest ja hulk inimesi on nüüd ühendanud jõud, et see tema mälestuseks ja paljude rõõmuks lugejateni tuua. Raamat saab olema nii kujunduselt kui ka sisult väga värviline ja rõõmsameelne.

Nüüd, autori lahkumise järgselt, ei tahaks selles visioonis mingeid järeleandmisi teha. Margusel oli välja valitud raamatu paber, font, trükitehnika ja muudki olulised väljaandmisega seonduvad aspektid. Sellise raamatu tootmine ei ole odav, kuid loodame teilt, kallid inimesed, abi saada, et see teos lugejateni tuua just nii, nagu autor seda oma vaimusilmas ette kujutas.
 


 

Kaunite illustratsioonidega raamat sobib ettelugemiseks nii lastele, kellele meeldib kuulata unejutte, kui ka neile, kes juba ise loevad. Metafoorideküllase teosena sobib raamat ka noorukitele ning täiskasvanutele, kes võivad sellest leida inimolemust illustreerivaid kujundeid ning viiteid katsumustele, mida elu pakkuda võib. Seega, kuigi tegu on esmajoones lasteraamatuga, on selle ampluaa oluliselt laiem, kui pealtnäha tunduda võib.

Käsikirja on toimetanud Kairi Vihman ning raamatu küljendab ja kujundab Johannes Naan.

Raamatu müügist saadav tulu läheb loodavasse Margus Karu sihtasutusse, mis suunab raha heategevusse.
 


 

Luuakse MARGUS KARU FOND

Fondil on kaks põhitegevust:

1. Margus Karu noore talendi auhind

See on iga-aastane auhind, mille raames saavad kuni 32-aastased noored taotleda tõukestipendiumit oma lõpetatud käsikirjale.

Oodatud on käsikirjad, mille saab žanriliselt liigitada üheks järgnevatest:

  • Kujunemisromaan
  • Arenguromaan
  • Maagilis-realistlik romaan
  • Muinasjutt

Auhind antakse välja igal aastal Margus Karu sünnipäeval, 11. septembril.

2. Margus Karu vaimse tervise teavitustöö fond

Tegu on fondiga, mille eesmärk on toetada vaimse tervise temaatikat käsitleva kirjanduse ilmumist või taotleda rahalist abi teavitustööks.

Sarnased projektid

Mia Marta ja Mõnus Maa

  • 10%kogutud
  • 95€toetatud
  • 50 päeva veel