Toetame koos arenduskeskuse "Matveika" lapsi! Kasutaja  Elena Kivistik projekt kategoorias Kodanikualgatus

Arenduskeskuse "Matveika" laste osalemine rahvusvahelise kaasavate tantsude konkursi "Inclusive Dance" eelvoorus 2019. a mais Sotšis.

Arenduskeskus "Matveika" on üks MTÜ Pereprojekt projektidest, mis tegutseb Narvas juba 7 aastat (https://www.facebook.com/profile.php?id=100009354477000). Kogu organisatsiooni ja "Matveika" tegevus on suunatud erivajadustega lastega perede abistamisele. Keskuses on loodud lastele heatahtlik keskkond suhtlemiseks ja arenguks. Iga aastaga kasvab organisatsioonis tegevusliikide arv. Koostegevusse on kaasatud ka terved lapsed, tihtipeale on nendeks erivajadustega laste õed-vennad. Keskuses töötavad huviringid: tantsu-, laulmise-, spordi- ja liivateraapia ringid. Viiakse läbi erinevaid meistriklasse.
 


 

Päris hiljuti said "Matveika" keskuse lapsed rahvusvahelise tunnustuse. Nende tantsustuudio "Happy Hearts" saavutas esimese ja teise koha rahvusvahelisel kaasavate tantsude konkursil "Inclusive Dance" Moskvas. 2019. a mais kavatsevad tantsijad jälle osaleda selle suure konkursi eelvoorus, mis toimub seekord Sotšis (http://inclusive-dance.ru/ru/).

Meeskonnas on tänaseks juba 15 last, kellest viis tantsivad ratastoolides. Eestis ei korraldata sellel tantsualal võistlusi ja konkursse ja seepärast on professionaalsed esinemised võimalikud ainult välisriikides. 2019. aasta kavas on tantsijatel ka osalemine konkursil, mis toimub augustis Soomes.
 


 

"Happy Hearts" on ainuke tantsustuudio Eestis, mis osaleb rahvusvahelistel ratastoolitantsu võistlustel.

Mistahes sõidud on meeskonnale alati kulukamad, kui samasugused sõidud tervetele lastele ja nende korraldamine on palju raskem laste füüsilise ja psüühilise seisundi ning mitme ratastooli transportimise vajaduse tõttu. Sellised lapsed saavad konkurssidest osa võtta ainult vanemate ja lisaabiliste toel. Siiani on sõidukulud täielikult vanemate õlgadel, aga tantsukostüümide õmblemine ja treeningute korraldamine toimuvad organisatsiooni MTÜ Pereprojekt kulul.
 


 

https://youtu.be/dIv3TrmNU4s

Kui antud projekt saab toetatud 2000 euro ulatuses, siis on võimalik osaliselt katta transpordikulud sõiduks Sotši. 

Kui antud projekt saab toetatud 3000 euro ulatuses, siis on võimalik katta 14 tantsija, kellest viis tantsivad ratastoolides, ja kahe tantsuõpetaja transpordikulud sõiduks Sotši ja tagasi.

Kui projekti käigus kogutakse 5000 eurot, on võimalik katta 14-e tantsija ja kahe tantsuõpetaja transpordi- ja osalemise kulud (sh majutuskulud) kahe kontserdipäeva ja tulekupäeva (3 ööd) eest.
 


 

Kui projekti käigus kogutakse 7500 eurot, siis saavad lapsed võtta osa kõigist 7-st konkursipäevast, mille jooksul viivad maailmakuulsad spetsialistid läbi mitmeid koolitusi ja meistriklasse. Samuti saavad lapsed lisaaega taastumiseks pärast kurnavat teekonda ning jõuavad puhata enne tähtsat esinemist.
 


 

Möödunud aastal külastas Eesti President Kersti Kaljulaid keskust "Matveika" ning oli tänulik sooja vastuvõtu eest.

https://youtu.be/_PsYnjYumso
 

Selle projekti kommunikatsiooniparter on ajakiri "Jana"

  • 124 toetajat
  • 5061€kogutud 5000€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 28.Apr.2019

Sarnased projektid

Margmani koerteklubile uus kaubik ja Euroopasse!

  • 56%kogutud
  • 3367€toetatud
  • 49 päeva veel

LOOV teraapiakeskuse avamine

  • 64%kogutud
  • 4911€toetatud
  • 10 päeva veel