Aitame PRO'd Robootikud kängurude maale Eestit esindamaKasutaja  MTÜ DigiSõbrad projekt kategoorias Tehnoloogia

Kallis Hooandja!

Meie oleme robootikatiim PRO'd Robootikud Rapla Kesklinna Koolist. Oleme seni osalenud erinevatel robootikavõistlustel Eestis. Nüüd on avanenud meil võimalus minna Austraaliasse Eestit esindama. Sinna jõudmiseks vajame pisut abi.
 

Meist

Oleme viis 7. klassi poissi, kellele meeldivad robotid ja programmeerimine. Enamus meist on tegelenud robootikaga juba neli aastat. Oleme sõpruskond ja saame kokku ka väljaspool kooli. Kaks liiget õpivad muusikakoolis klaverit, ülejäänud kolm käivad kinos ja mängivad arvutis strateegiamänge. Osaleme male- ja kabevõistlustel. Mõned meist võtavad osa erinevatest matemaatikaalastest võistlustest, nt "Nuputa", "Känguru", matemaatikaolümpiaad. Erinevatelt võistlustelt oleme saanud häid kohti ja noppinud ka mõne I koha.
 


 

Meie robootikaalased tegevused

Igal sügisel alustame hooaega Robotex võistluseks valmistumisega. Ühel aastal oleme pääsenud ka finaali. Robotexile järgneb FIRST LEGO League Challenge (FLL) võistluseks valmistumine ja osalemine eelvoorus, kust oleme igal aastal pääsenud edasi finaali.

Lisaks on meie juhendaja leidnud muid huvitavaid robootikavõistlusi, millest oleme saanud osa võtta: robotite iludusvõistlus Leidlike Inseneride Tehnoloogiafestivalil, Eesti Meistrivõistlused tagasitõmmatavate Legoautode kiirenduses, Laiuse Robootikapäev.

Robootikatund on küll ainult kord nädalas, aga me käime sageli ka teistel päevadel pärast tunde oma robotit täiustamas ja harjutamas. Lisaks oleme korraldanud 1-2 päevaseid laagreid, et süvendatult tegeleda võistluseks valmistumisega.

Sel aastal avanes meil esmakordselt võimalus aidata vabatahtlikena korraldada Raplas toimunud ühte FLL eelvoorudest, mis andis meile väga palju uusi kogemusi ning soovi ka järgmisel aastal abiks olla.

Erinevaid võistlusi tähistame traditsiooniliselt väljas söömisega. Hooaja lõpetame igal kevadel ühisüritusega, näiteks oleme käinud bowlingut mängimas ja kartidega sõitmas.
 

Mis on FLL?

FIRST LEGO League (FLL) on ülemaailmne robootikavõistlus aastast 1989. Võistlus koosneb neljast osast: robotimäng, robotidisain, projekt ja põhiväärtused. Robotimängus on meeskondade ülesandeks lahendada varem ettevalmistatud robotiga erinevaid missioone. Aega selleks on 2,5 minutit. Lisaks on meeskonnal vaja teha uurimustöö etteantud teemal, mõelda mõnele elulisele probleemile innovaatiline lahendus ja esitleda oma projekti hindajatele. Eraldi hinnatakse roboti disaini, kus on oluline ka programmeerimine ja robotimängu strateegia. Kogu tegevuse juures ei saa ära unustada põhiväärtusi, mis on kui käitumiskoodeks, millega kõik meeskonnad peavad arvestama. Sõbralik läbisaamine meeskonnaliikmete ja teiste tiimidega on väga oluline.
 


 

Meie saavutused

2022 pääs FLL finaali
2022 LIT I koha karikas
2022 Eesti meistri tiitel tagasitõmmatavate Legoautode kiirenduses
2023 LIT I koha karikas
2023 FLL eelvoorust TÜ eripreemia karikas ja finaalist hindajate eripreemia karikas
2024 FLL eelvoorust Robotidisaini karikas ja finaalist Robotidisaini I koha karikas
2024 Laiuse Robootikapäev: 1. koht mäkketõusus, 2. koht köieveos, 3. koht kiirenduses ja lisaks eriauhind erilise disainiga roboti eest
 

Võistlus Austraalias

4.-7. juulil toimub Sydneys rahvusvaheline robootikavõistlus FLL Asia Pacific Open Championship (APOC). Võistlusel osaleb ligi 100 meeskonda üle maailma. Meil on Eesti esindajana võimalus olla üks nende hulgas. Nii suurel võistlusel osalemine annaks meile palju ideid ja uusi kogemusi edaspidiseks. Selleks, et nii kaugele reisida, vajame Sinu abi, kallis Hooandja.

Hooandja keskkonnas oleme seadnud eesmärgiks koguda 5500 eurot, et katta majutus- ja osaluskulud. Lapsevanemad toetavad meid võimaluste piires, kuid kogu vaja mineva summa kogumine käib neile kindlasti üle jõu. Püüame ka teiste projektide ja toetajate kaudu leida lisarahastust. Tänaseks oleme toetajate abiga kokku saanud enamuse lennupiletite rahast. Lennupiletite kallinemise tõttu on tekkinud lisakulu, millega me algul ei arvestanud. Oleme tänulikud, kui meie projekti eesmärk saab täidetud ja ka iga seda ületanud eurot saame kasutada lennupiletite katteks.

Iga väikseimgi toetus on suureks abiks meie meeskonna PRO'd Robootikud jõudmisele Austraaliasse.

Tänutäheks saame pakkuda erinevaid võimalusi. Meened toimetame kohale võimaluse korral isiklikult või saadame postiga.

Meie väikese Eesti esindamine rahvusvahelisel robootikavõistlusel oleks meile väga suur au.

  • 95 hooandjat
  • 5612€kogutud 5500€ eesmärgist

Edukas projekt

See projekt kogus toetuse 26.May.2024