Vääriline orkestrituuba noorele interpreedileKasutaja  Artur Jonatan Saumets projekt kategoorias Muusika

Head muusikasõbrad ja hooandjad!

Olen 19-aastane Artur Jonatan Saumets ja lõpetan 2024. aasta kevadel Heino Elleri Muusikakooli tuuba erialal. Õpingute kõrval töötasin augustist kuni detsembrini 2023 Vanemuise sümfooniaorkestri tuubamängijana. Oma puhkpilliõpinguid alustasin 2015. aastal Elva Muusikakoolis õpetaja Karl Vakkeri käe all ja võitsin kahel korral (2017 ja 2019) vabariikliku "Parima noore instrumentalisti" konkursi. Viiel korral olen olnud võidukas David Otto Wirkhausile pühendatud noorte puhk- ja löökpillimängijate konkursil ja ühel korral Eesti Keskastme Muusikakoolide vahelisel puhk- ja löökpillimängijate konkursil.

Pärast Elva Muusikakooli lõpetamist 2020. aastal jätkasin Heino Elleri Muusikakoolis keskastme tasemel tuubaõpinguid Madis Vilgatsi ja Priit Sonni käe all. Õpingute ajal olen osalenud kaheksal rahvusvahelisel meistrikursusel ja võtnud osa erinevatest suveakadeemiatest ning puhkpillifestivalidest, käinud rahvusvahelistel konkurssidel, samuti on õnnestunud mul saada sel ajal esinemiskogemusi Vanemuise sümfooniaorkestri, KRATT festivali sümfooniaorkestri, San Jose (USA) Noorte Sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Tartu Ülikooli Sümfooniaorkestriga. Juba mitmeid aastaid osalen ka erinevate puhkpilliorkestrite ja -ansamblite tegevuses (Elva ja Tartu puhkpilliorkestrid, Elleri puhkpilliorkester ja Eller Brass).
 


 

Tahan teiega jagada oma palvet ja unistust, mis on seotud minu armastusega muusika vastu ning minu tulevikuplaanidega. Soovin 2024. aasta sügisel jätkata oma tuubaõpinguid kas Hannoveri või Karlsruhe muusikakõrgkoolis, kus õpetavad hetkel Saksamaa mainekaimad tuubaprofessorid Jens Bjørn-Larsen ja Dirk Hirthe. Saksamaa konservatooriumid on kogu maailmas tuntud ja tunnustatud oma suurepäraste õppejõudude ja traditsioonide poolest. Selleks, et jätkata seal oma muusikaliste teadmiste ja oskuste arendamist, vajan kõrgkooliõpingute ajaks professionaalsele mängijatasemele sobilikku rootorsüsteemiga Bb-tuubat, mis on Saksamaal sümfooniaorkestrites standardinstrument. Kuna soovin tulevikus saada sümfooniaorkestris kutseliseks tuubamängijaks, on sobiva instrumendi soetamine hädavajalik investeering tulevikku.

Olen saanud perekonna ja ühe Eesti ettevõtja toel soetada endale Elleri koolis õppimiseks sooloinstrumendi (F-tuuba), mis on andnud mulle võimaluse olla edukas oma senistes õpingutes ja tegevuses muusikuna. Orkestritöös olen saanud siiani kasutada Tartu puhkpilliorkestri instrumenti, kuid välismaal õpingute jätkamiseks on vajalik isikliku Bb-tuuba olemasolu. Lisaks on kõikidel orkestrikonkurssidel osalemiseks alati vaja nii F- kui Bb-tuubat.

Paraku on kvaliteetsed Bb-tuubad väga kallid, sest nende valmistamine on tehnoloogilliselt keerukas ja ajamahukas. Ilma teie toetuseta Hooandja platvormil pole mul lootust sellist instrumenti soetada. Täna toodetakse parimaid Bb-tuubasid Saksamaal ja neid kasutab enamik tuubatudengitest ning kutselistest orkestrantidest üle kogu maailma. Selliste Bb-tuubade tavamudelite hinnad jäävad vahemikku 12 000-20 000 eurot.

Head muusikasõbrad! Teie toetus aitaks mul koguda raha vajaliku instrumendi soetamiseks ja võimaldaks jätkata oma muusikalist teekonda ning täiendada erialaseid oskusi, mis on edaspidi vajalikud tegutsemiseks kutselise muusikuna. Iga toetus oleks minu jaoks hindamatu väärtusega ning aitaks kaasa minu püüdlustele sel teekonnal.
 


 

Minu algne eesmärk on teie kaasabil koguda vähemalt 10 000 eurot. Olen ise õpingute kõrval töötades kogunud pillifondi veidi raha, kuid sellest paraku uue instrumendi ostmiseks ei piisa. Koos teie toetusega oleks võimalik soetada nõutava kvaliteediga professionaalne instrument.

Kuigi mu õpingud Saksamaal algaksid alles 2024. aasta sügisel, on minu jaoks oluline pöörduda Hooandja vahendusel teie poole juba nüüd, sest selliseid instrumente valmistatakse reeglina tellimustööna ja instrumendi kättesaamine võib aega võtta pool aastat või kauem. Iga uus instrument vajab ka piisavalt aega "sissemängimiseks". Arvestades instrumendi kõrget maksumust, kulub toetuse kogumiseks samuti mitu kuud.

Olen tänulik iga annetuse eest, olgu see suur või väike. Loodan teie kaasabil soetatud instrumendiga panustada Eesti muusikaellu ja pakkuda seeläbi rõõmu paljudele muusikasõpradele.

Sarnased projektid

EHALE debüütalbumi "EHALE" väljaandmine

 • 42%kogutud
 • 1246€toetatud
 • 26 päeva veel

Muusikaline audioalbum. Olesja Balakireva loeb luuletusi Athoselt.

 • 26%kogutud
 • 925€toetatud
 • 18 päeva veel

Anna Lea Haamer stuudioalbumi "Public Transportation" avaldamine

 • 65%kogutud
 • 1955€toetatud
 • 2 päeva veel

Elleri tütarlastekoori album "Las ma olen"

 • 6%kogutud
 • 240€toetatud
 • 35 päeva veel