;

Georg Friedrich Händel oratoorium „Saalomon“Пользователь  Voces Musicales проект в категории Музыка

 

L 29.12.12 kell 19.00 Tallinna Jaani kirik
P 30.12.12 kell 20.00 Riia Jaani kirik
 
Anna Dennis (sopran, Inglismaa)
Kädy Plaas (sopran)
Teele Jõks (metsosopran)
William Towers (kontratenor, Inglismaa)
Simon Wall (tenor, Inglismaa)
Pauls Putninš (bass, Läti)
Kammerkoor Voces Musicales
Tallinna Barokkorkester (rahvusvaheline koosseis)
Dirigent Risto Joost
 
Head hooandjad!
 
Kammerkoor Voces Musicales on hooandjaks noortele muusikutele: 13 tegevusaasta jooksul on kooris laulnud suur hulk alles õppivaid koorijuhte, kes on saanud nii repertuaari kui ka vokaaltehnika osas hindamatu kogemuse ja inspiratsiooni oma kooridega töötamiseks. Mõned meie lauljad on leidnud tee lauluõpinguteni, mõned töökohani Eesti Filharmoonia Kammerkooris, Eesti Rahvusmeeskooris ja Rahvusooperis Estonia.
 
Oleme tegelenud järjekindlalt eesti koorikultuuri edendamisega, püüeldes kõikides oma tegemistes tippkvaliteedi poole. Lähtume nii laulmisel kui ka kontsertide organiseerimisel professionaalsest tasemest, olgugi et nii lauljaskond kui ka koori juhatus teeb kõike hobi korras, ainult missioonitundest ning austusest muusika, iseenda ja publiku vastu.
 
Koor on saavutanud Eesti muusikamaastikul olulise koha, tutvustades publikule teoseid, mis paljude teiste kooride kavadest on oma raskusastme tõttu välja jäänud. Meie repertuaar hõlmab kogu muusikalugu – vanamuusikast (Thomas Tallis, Tomàs Luis de Victoria, Giovanni Pierluigi da Palestrina jt) nüüdisheliloojate uudisteosteni (Helena Tulve, Toivo Tulev, Ülo Krigul, Bo Holten jt), samuti suurem osa maailma koorimuusikaklassikast.
 
Alates aastast 2005 on iga detsembri viimastel päevadel kõlanud meie esituses üks maailmaklassikasse kuuluv suurvorm (Georg Friedrich Händeli „Messias“, Johann Sebastian Bachi Magnificat ja „Jõuluoratoorium“, Antonio Vivaldi Gloria ja Magnificat, Wolfgang Amadeus Mozarti Missa c-moll, Claudio Monteverdi Maarja-vesper). Käesoleval aastal planeeritud Georg Friedrich Händeli oratoorium „Saalomon“ kannab endas ajatuid väärtuseid, mis on aktuaalsed tänaseski maailmas – valgustatud valitsemine, võrdõiglus, loomulikkus, tarkus ja rahu.
 
Lisaks Eesti tunnustatuimatele barokkmuusika viljelejatele on laval nii orkestris kui ka solistide hulgas maailmatasemel välismuusikud, kes pakuvad enesetäiendusvõimaluse Eesti muusikutele ning kõrgekvaliteedilise muusikaelamuse kõigile.
 
Kuna kontserdil esineb rohkem kui 50 inimest ja neist ligi 10 on välismaalt, on projekti kulud väga suured – ligikaudu 25000€. Meid toetavad küll Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, samuti panustame omalt poolt hooaja jooksul kogunenud honorarid, kuid siiski laiutab eelarves märkimisväärne tühimik, mille täitmiseks ootame kõikidelt toetust.
 
***
Lisainfo
 
 
Hea uudis äriühingutele, kes soovivad Voces Musicalesi projekti toetada. Kuna Voces Musicales on nimekirja kantud ühing, on äriühingul soodsam toetust avaldada. 
Äriühing → Nimekirja kantud ühing*: Annetus on TuMS § 49 lg 2 p-s 1 ja 3 nimetatud piirmäärade ulatuses maksuvaba.
  • 5 поддержавших
  • 165€собрано от запланированных 6000€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 23.Dec.2012