;

Karel Kraviku fotonäitus „Blood Unquiet“ New York’iПользователь  Karel Kravik проект в категории Питание

Uuendus seisuga 16.09.2015: Mu pildid jõudsid ilusti New Yorki ja näitus sai üles. Mõned pildid avamispäevast asuvad minu blogis. Siinkohal veelkord tänu kõigile, kes selle võimalikuks tegid :)!

-----------------------

Uuendus seisuga 26.06.2015: auhindadeks läinud 84-st prindist 80 on minu parima teadmise juures tänaseks päevaks hooandjateni jõudnud. Kui Sinu print veel kohale jõudnud ei ole, siis palun võta minuga ühendust!

-----------------------

Tere, mina olen Karel Kravik, Eesti fotograaf. Eelmisel aastal pildistasin ma üles fotoloo nimega „Rahutu veri“, mis räägib minu lapsepõlvest Ida-Virumaal, tolleaegsetest unistustest, katsetamistest ja piiride kompamisest. Lugu on lavastatud mu enda lastega, kasutades palju neidsamu kohti, mis mulle oma lapsepõlvest meelde on jäänud. Projekti pikemat tutvustust koos valiku piltidega saab näha sel aadressil: http://karelkravik.com/stories/#/blood-unquiet/

Minu fotoseeria võitis tänavuse Artproofi Noore Fotokunstniku Stipendiumi. Selle preemia raames trükib Artproof sellest tippkvaliteediga näituse, mida mul on võimalik näidata Eesti galeriides. Lisaks saan selle preemia raames kutse septembris New Yorgis toimuvale Photoville fotofestivalile. Photoville näol on tegemist väga suure fotoüritusega, mida eelmisel aastal külastas 75000 inimest. Seal Eesti fotokunsti esindada on kahtlemata suur privileeg, kuid samas ka suur vastutus. Just seepärast soovin sinna transportida Artproofi vormistatud näituse.

Minu mure on selles, et Artproofi preemiaga kaasneb ainult kutse – kõik New Yorki minekuga seonduvad kulud pean ma kas ise katma või nende jaoks rahastuse leidma (Artproofi preemiarahasid selleks kasutada pole võimalik). Ja kulud on suured:
* 3000€ on osalustasu ja näitusepinna rent
* 1000€ peab arvestama tööde edasi-tagasi transpordi kuluks, sest viimistletud pildid koos pakkekastiga kaaluvad ligikaudu 150kg ning on päris suuremõõdulised

Lisaks tahaks ma muidugi ise sinna kohale minna, et kohapeal külastajatega suhelda ning kontakte luua, võib-olla mõne uue näitusekutsegi saada (eelmisel aastal seal osalenud Annika Haasi näitus ringleb järgnevad 3 aastat USAs ning seda just tänu Photoville’le). Need umbes 2000€ reisikulusid, sealhulgas lennupiletid, hotell ja kaks nädalat New Yorgis elamist, plaanin ma katta omadest vahenditest.

Samuti loodan ma transpordiks taotleda raha Kultuurkapitalilt.

Sinu abi, hea hooandja, oleks mul vaja eelkõige Photoville osalustasu katmiseks. Kuid sean oma eesmärgi kõrgemaks, sest minu väga suur soov on pakkuda ka vastutasuks midagi sisulist ja mõttekat – pakun auhindadeks signeeritud printe oma piltidest. Mõistagi ei tule need mulle tasuta kätte – eduka projekti korral kulub mul üle 1000€ nende kvaliteetseks trükkimiseks ja kättetoimetamiseks. Seetõttu seangi projekti eesmärgiks koguda 4000€.

Juhul, kui minu projekt kogub raha üle soovitud summa, plaanin ma seda kasutada näitusekataloogi kujunduseks ja trükiks.Auhindadena pakutavate piltidega on võimalik tutvuda siin: http://karelkravik.com/hooandja

Auhindades olev autoriõhtu toimub mai kuu jooksul Tallinna Linnagaleriis (samaaegselt minu näitusega), printide kättetoimetamine toimub suve jooksul.

Tänud ette!

Karel Kravik

  • 112 поддержавших
  • 4422€собрано от запланированных 4000€

Успешный проект

Проект был поддержан 26.Apr.2015