;

PolygonTeatri etendus "Näha Roosat Elevanti"Пользователь  Marja Leisk проект в категории Театр

Tere taas Hooandjad!

PolygonTeater siin. Palume korraks sinu tähelepanu, sest meil on uus etendus tulemas. Seekord pakume midagi, mida Eesti lavalauad ammu igatsevad.

Piret Jaaksi näidend “Näha roosat elevanti” võitis 2011 aastal Eesti Teatri Agentuuri näidendivõistlusel esikoha ning meie tahame seda lavale tuua! Aeg on küps nii selle näidendi lavastamiseks, kui ka sellise teksti ettevõtmiseks meie poolt – kevadel saab PolygonTeater 5. aastaseks. Laval näed Liisat, Meelist ja Kadri, lavastajatoolil on Tamur ning kunstnikuna lööb kaasa Mae. Meeskond on tore ja siiani lavataguseid intriige pole olnud. Need nimelt jäeti kõik lavale ning Sinu abi olekski vaja selle täiusliku ja kaasaegse kodu loomisel vooderdamaks inimsuhteid selle sees!

Elevant” on võrratu materjal! Tema kohta on öelnud teatriteadlane Ott Karulin:

Levi ja Simona elavad “Roosas elevandis”. Arhitektuuriline kurioosum, ütlevad selle maja kohta need, kes näevad. Levi ja Simona elavad koos – veidrus seegi. Aga elatakse, kakeldakse porijälgede pärast kallil vaibal, narkoosidega kustunud mälestuste üle, lapse üle, keda ei saada. Katriin saaks.    Ja saabki. Ometigi on see lugu kaugel olmerealismist, hõljudes kujutluse, ideaalide ja varjatud tegelikkuse kohal, luues mänguliselt painava maailma. Tõelisusel on “Roosas elevandis” teistsugused reeglid – omamoodi kurioossed needki.”

Źürii esimehe Urmas Lennuki sõnul nähti selle väärtusena olme ja kujutluse sünteesi ning võimast puänti .

Elevandi” proovid käivad juba jõuludest ning üha põnevamaks lugu läheb, sest seda hakati lavastama tagant ettepoole, tagurpidi! Esietendus oleks 02.veebruaril 2013 Rävala 8 Amfiteatri saalis, kuhu sinu abiga selle maailma loome!

Oled sa seal varem käinud?

Ootame sind ja sinu Hoogu!

Etendused veel 13/19/22/23.02 kell 19.00 Rävala 8 Amfiteatri saalis

vaata lisa: www.poly.ee/elevant