;

Liivimaa Noorteorkester XII Euroopa Noorte Muusikafestivalile HispaaniasПользователь  Merike Soomets проект в категории Музыка

Liivimaa Noorteorkester alustas oma tegevust 2014. aastal eesmärgiga rikastada Lõuna-Eesti ja Põhja-Läti regiooni kultuurielu, andes 8 muusikakooli noortele muusikutele võimaluse saada sümfooniaorkestri kogemust ja  praktikat.

Orkestri arendajad on seadnud oma tegevuseeesmärgiks hoida orkestrit tasemel, mis võimaldaks aktiivselt osaleda Eesti Sümfooniaorkestrite Liidu poolt korraldatavatel muusikasündmustel ja tulevikus ka laulupeol.

Orkestris osalevad Valga, Valka, Antsla, Otepää, Tõrva, Karksi-Nuia, Nõo ja Abja muusikakoolide õpilased, vilistlased ja õpetajad, kokku 76 inimest. Orkestri dirigentidena töötavad Anton Kogan Tõrva ja José Antonio Page Ramirez Valga Muusikakoolist.

Liivimaa Noorteorkester on saanud võimaluse osaleda XII Euroopa Noorte Muusikafestivalil 6. ja 7. mail 2016 San Sebastianis, Hispaanias.

Sõidame festivalile bussiga andes teel majutuspaikades kontserte. Kogu ettevõtmine kestab 3. maist kuni 10. maini ja selles osaleb 55 orkestranti.

Kontsertreisi toetavad osalevate muusikakoolide kohalikud omavalitsused eesotsas Valga Linnavalitsusega, Eesti Kultuurkapitali Valgamaa ja Võrumaa ekspertgrupid ja Eesti Sümfooniaorkestrite Liit. Suurem osa kuludest on aga orkestrantide enda kanda.

Oleme Sulle väga tänulikud kui toetad meie ettevõtmist ja aitad muusikute rahalist koormust vähendada.

 

Related projects

Аудиокнига Полины Черкасовой «Сказки великих рек»

  • 148%собрано
  • 5910€поддержано
  • 4 дней осталось

Альбом на эстонском языке «Я Океан» - Jagaspace - Алекс и Каушалья

  • 61%собрано
  • 3061€поддержано
  • 14 дней осталось