;

Kammernaiskoori Sireen esikplaat "Terra Incognita"Пользователь  Kammernaiskoor Sireen проект в категории Музыка

Tere, armas Hooandja!

Oleme kammernaiskoor Sireen, kes noorte ja andekate dirigentide Ülle Tuisu ja Tiiu Sinipalu juhatusel tegutseb juba viiendat hooaega. Oleme salvestamas oma esimest plaati "Terra Incognita", millega viime kuulajad koorimuusika seni avastamata maadele. Plaadile lindistame uudisloomingut Eesti noore põlvkonna heliloojatelt Sander Pehkilt ja Maria Kõrvitsalt ning valitud teoseid suurtelt nimedelt nagu Tõnu Kõrvits, Eric Whitacre, Igor Stravinski jt. Meile omaselt rikastavad plaati põnevad näited žanrite ülesest koostööst - ühislooming Eesti elektroonilise muusika duoga Algorütmid.

Jäädvustades väga erineva käekirjaga heliloojate loomingut, soovime näidata sireenide aga ka üldiselt koorimuusika mitmekülgsust ja laiahaardelisust. Need on läbivad märksõnad meie plaadigi puhul. Laulame eesti, heebrea, saksa, inglise ja vene keeles ning laulude tekstid kõnelevad esmapilgul väga eriilmelistest nähtustest nagu pärlsilmsed haugid, müstilised meesnäkid, koduküla kadakad ja vaikus. Meie jaoks on see kõik kas avastamata või avastamist vääriv maailm nagu muinasjutud või päris elu.

Et Sireeni esimene plaat saaks ilmavalgust näha ja mudasest merepõhjast laineharjale tõusta, vajame hoogu. Soovime plaadi välja anda juba sel sügisel, et tähistada seeläbi koos teiega koori 5. sünnipäeva. Selleks vajame kas ühe suure fänni või kuni 3000 kuulaja toetust. Tänuks viime sind muusikalistele rännakutele oma plaadi ja/või Tallinnas toimuva plaadiesitluskontserdi kaudu. Kingitused toimetame toetajateni plaadiesitluskontserdil või mõnel muul toetajaga kokkulepitud viisil.

Plaadil mängivad Algorütmid, Marten Altrov, Kaido Kopli, Tõnu Kõrvits, Ivo Lain, Pipilota Neostus, Martin Petermann, Theodor Sink, Kaisa Vaagen, Sandra Vaagen, Mari Visnapuu.

Dirigendid: Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisk
Toonmeister: Tanel Klesment

Kammernaiskoor Sireen tuli esimest korda kokku 2011. a sügisel dirigentide Tiiu Sinipalu ja Ülle Tuisu juhtimisel. Esialgu kümneliikmelisest muusikat armastavate sõprade seltskonnast kasvas kiiresti 20-liikmeline kammerkoor. Kuigi lauljad on pärit erinevatelt elualadelt, ühendab meid pikaaegne laulmiskogemus Eesti parimates koorides ning austus ja armastus kõrgetasemelise koorimuusika vastu.

Sireeni eesmärk on pakkuda kvaliteetset muusikat ja professionaalset kõla ning viia koorimuusika laiema kuulajaskonnani. Oleme kahel korral osalenud festivalil Tallinn Music Week, esinenud koos elektroonilise muusika duoga Algorütmid klassikalise muusika reivil ning salvestanud singli ja andnud täissaalile kaks kontserti koos Briti legendaarse punkansambliga The Membranes. Meie eesmärgikindlusest annab tunnistust edu ka koorikonkurssidel: 1. koht Eesti kammerkooride festivali A-kategoorias (2016), 2. koht rahvusvahelisel koorifestivalil "Tallinn 2015" ja "Tallinn 2013".

Rohkem meie kohta:
www.sireen.ee
https://www.facebook.com/KammernaiskoorSireen/
https://soundcloud.com/kammernaiskoor-sireen

Video: Liisi Mölder ja Fabian Weiss (foto)
Videos kasutatud muusika: Kammernaiskoor Sireen - Kadakad (L.Veevo), The Membranes & Kammernaiskoor Sireen – Dark Energy

  • 147 поддержавших
  • 4052€собрано от запланированных 3000€

Успешный проект

Проект был поддержан 02.Jun.2016