;

Eesti pulm flaami kastmesПользователь  Rahvakultuuriselts Koidupuna проект в категории Событие

Hea hooandja!
 
Kutsume Sind ja Sinu sõpru pulma! 5. augustil toimub Märjamaa folgi raames avalik eesti pulmakombeid tutvustav pulmatrall. Pidupäev algab Märjamaal pruudi nõutamisega ja jätkub pulmarongiga Haimre rahvamaja suunas. Näha saab mitmeid eesti pulma kombeid: tanutamist, põlletamist, pruudipärja mahamängu ja muid pulmamänge. Kui Sa pole varem pulmas käinud või eesti pulma näinud, siis tule kindlasti!
 
Pulmamuusikuteks on Untsakad, nii et tantsu saab lüüa mõnuga. Seekordne avalik eesti pulm on meie kultuuriloos täiesti ainulaadne: vürtsi lisavad flaami kultuuri tantsud ning mängud. Lisaks on oodata teisigi peeneid külalisi: Märjamaa folki väisavad mitmed tantsu- ja folgigrupid maailma eri paigust, kes kõik soovivad pruutpaarile ja kohalikule külarahvale kauakestvat õnne.
 
Jäädvustame pulmapäeva fotodena ning mälestusliku videona, et eesti pulma kombestikuga oleks võimalik tutvuda ka nendel, kes pulma ei jõua.
 
Anna pulmatrallile hoogu ning aitad meil varuda katusealuseid, kuhu on võimalik peituda ootamatu kuuma- või vihmalaine korral. Toetus läheb osaliselt ka hea bändi premeerimiseks ning pulmaolustiku loomiseks ehk eestipärane praad lauale, sobiv valgustus peoalale ja veimed vakka.
 
Hõissa pulmad ning kohtumiseni pulmas!
 
 
Pulmakorraldajatest
 
Sellel aastal toimub Märjamaa folk juba üheteistkümnendat korda ning on pulmateemaline. Rahvakultuuriselts Koidupuna on oma kaheksa-aastase tegutsemisaja jooksul alati Märjamaa folgil osalenud ning seekord panustame juba teist aastat korraldajatena. Eelmisel aastal aitasime läbi viia üle-eestilist Lõõtspillipäeva Rehe talus, mis toimub ka sellel aastal. Koidupuna kollektiivile on oluline õppida, säilitada ja tutvustada eesti rahvatraditsioone väljaspool pealinna, Tallinnat, kus peamiselt tantsukollektiivina tegutseme. Seepärast satume ikka ja jälle tagasi Märjamaale.
 
Enne pulmapidu ning pulmapäeval saab uudistada virtuaalset pulmalehte: https://www.facebook.com/pulmaleht/
 
Oled oodatud ka Koidupuna veebikoju: http://koidupunaveeb.blogspot.com/ ning FB-i: https://www.facebook.com/koidupuna/ 
 
Video: Märt Madison ning Eliisa Vellama
Videos kasutatud muusika: Mendelssohni pulmamarss - Piret, Luitekass – Kiiora
  • 49 поддержавших
  • 1678€собрано от запланированных 1500€

Успешный проект

Проект был поддержан 22.Jul.2016