;

Tasuta raamatute laat Raamat RahvaleПользователь  MTÜ Raamat Rahvale проект в категории Гражданская инициатива

Tasuta raamatute laada idee pärineb Rein Sikult, kelle mõttevälgatusest üritus Rakveres 2009.-2015. aasta kevadel toimus. Rakvere laada külastamisest tekkis meie projektijuhil idee, et selline äge üritus peaks kindlasti ka Tallinnas toimuma. Poolteist aastat hiljem, sel kevadel, sai loodud MTÜ Raamat Rahvale ning ürituse toimumisajaks lepiti kokku 25. september. Nagu kultuuriüritusele kohane, peab ka toimumiskoht kultuurist pakatama – tasuta raamatute laat toimub Tallinna Kultuurikatlas.

Tasuta raamatute laada idee seisneb selles, et põhiüritusele eelneval kolmel päeval on kõigil soovijatel võimalus kodust oma head ning juba loetud raamatud meile tasuta ära tuua. Meie sorteerime need ning paneme põhiürituse päeval kategooriate kaupa välja. Ürituse päeval on kõigil võimalus tulla ning tasuta ära viia nii palju raamatuid kui vähegi kanda jaksab. Lisaks raamatutele on üritusel ka töötoad, näomaalija ning esinemisnurk. Viimases on terve päeva jooksul võimalik kuulata kirjandusmaailma tuntumaid tegijaid. Ennast tuleb tutvustama ka täiesti uus ja huvitav raamatute veebisait Bookworld.me. Meile toodud raamatutest sadakond me sorteerime eraldi välja ning need lähevad laadal sümboolse summa eest müüki. Kogu tulu läheb koheselt annetuseks vähiravifondile Kingitud Elu, mille missioon on toetada vähihaigeid (ja nende peresid), kelle ravimist ei pea riik hetkel piisavalt "kulutõhusaks". Laadal järgi jäänud raamatud me sorteerime teistkordselt ning osa nendest annetame huvitatud organisatsioonidele – näiteks sotsiaal- ja päevakeskused. Teine osa läheb vanapaberi vastuvõttu ning on materjaliks juba uutele raamatutele.

MTÜ Raamat Rahvale on loodud viie noore naisterahva poolt, kes tegelevad ürituse korraldamisega vabatahtlikult ning muu töö kõrvalt. Korraldusmeeskonda kuulub ka kaks noort meesterahvast, kes aitavad natukene väiksema koormusega aga jällegi tasuta. Raamatukogumispäevadel ja ürituse põhipäeval on korraldusmeeskonda toetamas 25 vabatahtlikku. Nendegi palgaks on hea tunne südames ja meeskonnakaaslaste tunnustus.

Siiski, on asju, mille eest me peame maksma ning selleks vajame me teie toetust. Eelarve suurimateks kuludeks on ruumide ning inventari rent, raamatute transpordikulud ning turundustegevus.

Meie usume, et meie üritus on panustatud tööd ja vaeva väärt. Palume, et teie leiaksite endas ka selle usu ning võimaluse tasuta raamatute laata toetada. Tehke heategu, mis loeb! Kohtume tasuta raamatute laadal, 25. septembril Tallinna Kultuurikatlas!

Ürituse leiab koos auhindadega Facebookist: https://www.facebook.com/events/1025007164215364/.

Related projects

Открытие планетария в Таллинне

  • 87%собрано
  • 17310€поддержано
  • 13 дней осталось