;

Raplamaa korvpalli ja pärimuskultuuri kalender 2017Пользователь  Mari Tammar проект в категории Печать

Mina olen Mari Tammar ja kui ma aasta tagasi asusin tööle Rapla maakonna rahvakultuurispetsialistina, tuli mõte algatada Rapla maakonna 2017. aasta kalendri projekt, mis ühendaks pärimuskultuuri ja korvpalli, sest kannavad mõlemad Raplamaa identiteeditunnet ja koha vaimu. Kui ka Rapla korvpallimeeskonna mänedžer Jaak Karp idee heaks kiitis, oli asi otsustatud – pärimuskultuur ja korvpall panevad kalendri tarvis leivad ühte kappi. Tänaseks on toimunud viis photo shooti (pildistamist) ja valmis on suurem osa kalendri kujundusest. Selleks, et kalender trükikotta saata, palume aga teie abi ja hoogu.

Kalendrist leiab 12 fotot, mis on lavastatud Raplamaa kihelkondadest üles kirjutatud pärimuspalade (vanasõnade, rahvakalendri tavade ja regilaulude) järgi. Fotolavastused on tehtud Rapla maakonna eri paigus, näiteks Paluküla Hiiemäel, Velise Sillaotsa talumuuseumis, Puraviku sepikojas jne. Kalendris leiavad kajastamist ka kõik Rapla maakonnast Eesti vaimse kultuuripärandi nimistusse kantud pärandväärtused. (Rapla valgetikand, Valtu sepatöö, Märjamaa kartulivorst, Rapla maakonna laulu- ja tantsupidu). Kõiki erinevaid paiku ja stsenaariume ühendavad Avis Rapla võistlusvormis korvpallimängijad, kes on sattunud pärimusmaailma ning sellest täie tõsidusega osa võtavad. Nõnda võib kohata meeskonna liikmeid tegemas sepatööd, punumas korvi või tähistamas mõnda rahvakalendri tähtpäeva. Fotod on varustatud pärimuskatkete ning seletavate tekstidega. Kalendri formaat A3.

“Kogu see kalendri ettevõtmine on olnud väga vägev, hariv ja huvitav” kinnitab Avis Rapla korvpallur Sven Kaldre, kes nagu teisedki meeskonna liikmed, on hoolimata oma tihedast mängu- ja treeningprogrammist leidnud pildistamiste tarvis aega.

Kalender valmib 2016. aasta novembriks. Fotograaf: Siim Solman; kujundaja: Ulvi Blande, lavastaja: Rauno Kaibiainen; lavastaja ja kunstnik: Maili Metssalu; operaator: Rain Oksaar; teavitusjuht ja Rapla Korvpallikooli esindaja: Sander-Mel Mellikov; idee autor ja projektijuht: Mari Tammar

Projekti valmimisele aitavad kaasa ka kultuurkapital, Kohaliku Omaalgatuse Programm, Raplamaa Sõnumid, Sillaotsa talumuuseum, Puraviku sepikoda, Atla mõisakeraamika, Rapla Aia pood, Artur Catering, Candille jpt. 

 

 

  • 90 поддержавших
  • 2135€собрано от запланированных 2000€

Успешный проект

Проект был поддержан 23.Sep.2016