;

Laulusild ehk Pont de la ChansonПользователь  Anna-Bret Vehik проект в категории Питание

Tere!
 
Oleme Rakvere Gümnaasiumi segakoori liikmed ning vajame Teie abi.
 
2015. aasta kevadel otsustasime osaleda enda lauljatega projektis Lõuna-Prantsusmaal Thuiri linna segakooriga. Ettepanek selliseks koorivahetuseks tuli prantslastelt, kes on sarnast koostööd teinud juba paljude riikide kooridega üle paarikümne aasta. Eesti jaoks on see esmakordne. 
 
Rakvere Gümnaasiumi segakoor on tegutsenud juba üle 20 aasta. Oleme osalenud kõikidel üld- ja koolinoorte laulupidudel. Koor on alati saavutanud ülevaatustel väga kõrged punktid ning meid on alati tunnustatud. Segakoor on käinud esinemas paljudes kohtades ning osalenud ka ETV Laululahingu saates. Reeglina kaunistab koorilaul kõiki oma kooli sündmusi. 
 
Välismaal saame tutvustada Eestit, kodumaa kultuuri ning mis kõige tähtsam - meil on võimalus anda kolm kontserti. Neist kaks toimuvad Prantsusmaal, üks Thuiris ja teine Perpignanis. Kolmas kontsert leiab aset Hispaanias Gironas. Kontserdil astuvad koos meiega üles ka kohalikud õpilased. Oma kavas keskendume eesti muusika tutvustamisele, kuid esitame ka rahvusvaheliselt tuntud lugusid. 
 
Meie reis Prantsusmaale leiab aset juba märtsis. Juulis külastavad Thuiri linna õpilased Eestit ja annavad siin samuti kolm kontserti. 
Projekti edukaks õnnestumiseks vajaksime rahalist toetust lennukipiletite ja bussisõidu kompenseerimiseks. Kogu reisi kulud on üle 12 000 euro, seega on abi igast Teie poolt panustatud rahasummast.
 
Aita Eesti laul kõlama Prantsusmaale!