;

Viljandi Waldorfkooli Eurütmiastuudio Witten-AnnenisseПользователь  Anu Kivi проект в категории Изобразительное искусство

Eurütmia tähendab kreeka keeles ilus liikumine. Ilus inimene on harmooniline inimene. Inimene, kes valitseb kõiki oma hingealasid, inimene, kes ei kõigu antipaatia ja sümpaatia jõudude tuulte käes, ei jäta oma tahtejõuetuse pärast olulisi samme elus tegemata. Ilu päästab maailma, on öelnud Fjodor Dostojevski. Eurütmias me ei näitle ega tantsi. See on minek keele ja helide kodumaale.

Witten/Annenis Saksamaal toimub sel aastal 24.-28.mai Rahvusvaheline Noorte Eurütmiafoorum (http://www.wittenannen.net/initiativen/forum-eurythmie/), kus lisaks paljude riikide esindajatele üle maailma osalevad esimest korda ka Eesti noored. Selleks sündmuseks on Viljandi Eurütmiastuudio pühendunud ja valmistunud pikalt. Noored on treeninud nii kooli ajal, peale kooli kui ka nädalavahetustel. Suurim eduelamus saadi selle aasta Koolitantsu Festivalilt, kus jõuti finaali !!!

Eurütmias ei ole miski tavaline ja lihtne. Muusika, luule ja liikumine – kõike seda saab põimida ühtsesse kaunisse dünaamikasse. Meie kavas on Eduard Griegilt oopus 54 nr 3. "Gnoomide marss" ja oopus 12 nr. 2, Georges Bizet ooperist "Carmen" Toreadooride laul, Ferenc Liszti "Ungari rapsoodia" nr.2 ning meie oma armastatud Eesti helilooja Arvo Pärdi "Alinale".

Kogutud rahaga finantseerime kostüümide õmblemist, meie imelise klaverisaatja kaasatulemist ning transporti.

Oleme väga tänulikud kui saate meie esinemist toetada !

Eurütmiastuudio noored:

Oosip Mägi, Sebastian Mattias Ojap, Erlend Sarv, Hendrik Jaak Sepp, Katre Haljasoks, Johanna Õmblus, Liio Kuusmann, Johanna Maria Ojap, Agatha Dooni Murro, Karolin Pojo, Katariina Raudsepp, Ella Mari Roosi, Triinu-Liis Sepp

Juhendaja: Virgi Ojap

Klaverikunstnik: Guldžahon Jussufi

Kingid jõuavad hooandjateni läbi meie sõbraliku võrgustiku. Saad ka meiega kontakteeruda.

http://www.waldorf.vil.ee/

Meie tegemisi saad jälgida siin: https://www.facebook.com/Viljandi-Vaba-Waldorfkool-160315057363642/
Ja blogi leiad siit: https://viljandiwaldorf.wordpress.com/
Ning vahva õpilaste endi tehtud kooli tutvustav video on siin: https://www.youtube.com/watch?v=VFk6mePpwUY