;

Võsukese robootikaringПользователь  Kadri Pohlak проект в категории Технологии

Projekti juured

Mina olen Kadri - Võsukese Lasteaia robootikaringi juhendaja. Paljud head asjad tulevad meie ellu ikka ilma eelnevalt plaanimata ning on mõjutatud ainult meie valikutest. Nii sattusin ka eelmisel sügisel osalema Vaata Maailma SA „IKT-alaste huviringide juhendajate baaskoolitusel“ ja tutvusin esmakordselt palju avastamist ja lõbu pakkuvate Lego robotitega. Juba mõne kuu pärast õnnestus sama sihtasutuse kaudu saada robootikaringi avamiseks väike starditoetus ning märtsikuus asusid Lego WeDo 2.0 robotite võimalusi katsetama Võsukese Lasteaia töötajate kooliealised lapsed. Robootikaringis käivad nuputamine ja lõbu käsikäes ning kes korra juba uudistama tuli, tahtis kindlasti ka järgmine kord tulla. See info levis muidugi kiiresti ning huvi ja soove ringiga ühineda tuli ka teiste perede hulgast. Selleks, et see soov täide läheks siin hoogu kogumegi.
 

Mis see robootika on?

Robootika on segu tehnikast, programmeerimisest, mehaanikast, elektroonikast ja mitmetest teistest teadusvaldkondadest. Kogu õppimine toimub läbi lihtsate tegevuste, mille abil pannakse Lego robot sooritama erinevaid ülesandeid – see on piisavalt mänguline, et köita igas vanuses lapsi ja isegi täiskasvanuid. Õpetajate sõnul mõjutab robootikaga tegelemine kõige rohkem laste loovuse ja innovaatilisuse arengut ning suurendab nende meeskonnatööoskust, aga arendab ka laste arusaamist tehnilisest ülesannetest.
 

 

Võsukese robootikaring

Robootikaring toimub Võsukese Lasteaia ruumides, lapse lasteaiapäeva õhtupoolsel ajal (orienteeruvalt 75 min). Hetkel on Võsukese robootikaringil kasutada 2 Lego WeDo 2.0 komplekti ning iga tund laenuks mõned lasteaia sülearvutid. Selline varustus annab võimaluse korraga tegutseda kuni 4 lapsel (paaristöö). Kuna aga lõbusa ajaveetmise ja loovuse arendamise kõrval pean oluliseks ka ühist koostööl põhinevat õppimist, siis oleks kõigi osalejate jaoks rikastavam kui ringitunni aruteludes ja tegevustes osaleks korraga rohkem lapsi.
 


 

Kuhu läheb Hooandja toetus?

Seega soovime hooandjate panuse eest soetada juurde Lego WeDo 2.0 komplekte ning tahvelarvuteid, et korraga saaks ringis osaleda kuni 8 last. Tahvelarvutite kasutamine lisab väiksemate lastega tegutsedes kogu protsessile kindlasti juurde mängulisust ning huvitatust kuna tahvel on väikestele sõrmedele hõlpsamini käsitletav ning seda saab ka eemale liikunud roboti juurde kaasa võtta ning kohe vajalikud muudatused talle antud käsklustes teha.
 

Millal ringitegevus alustab?

Võsukese robootikaring jätkab suurendatud koosseisus septembris 2017 - oodatud on kõik 4-7 aastased lapsed. Olenevalt huviliste arvust avatakse vajadusel erinevad grupid lähtuvalt osalejate vajadustest (toimumise aeg, vanusegrupp, eelnevad teadmised vms). Kuna elu näitab, et huvi robootikaringide vastu on suurem kui vabade kohtade arv, siis on siin läbi Hooandja toetades võimalik oma lapsele rõõmu teha broneerides talle koha sügiseks vahvas huviringis. Kõik on lahkelt oodatud liituma!
 

Vaata lisaks: WeDo 2.0 tutvustavad videod

https://www.youtube.com/watch?v=bChj1Tx4SGc
https://education.lego.com/en-us/products/lego-education-wedo-2-0-core-set/45300

  • 62 поддержавших
  • 2358€собрано от запланированных 1500€

Успешный проект

Проект был поддержан 23.Aug.2017