;

Valgamaa Pärimuskultuuri pidu "Eesti pulm" 2017Пользователь  Merili Madissoo проект в категории 


 

20. augustil toimub Valgas Säde pargis pärimuspidu "Eesti pulm", kus 19. sajandi Hargla kihelkonna kommete järgi abielluvad Kristjan ja Päivi-Pääsu. Avalik pulmapidu on pühendatud EV100 sünnipäevapeole.

"Eesti pulm" on päris pulm, kus kaks noort inimest abielluvad. Tegemist on mõttelise järjega kahel aastal Valga Muuseumi korraldatud pärimuspeole "Rahvariiete tuulutamise päev", kuid seekordne pärimuspidu on märgatavalt laiahaardelisem. Sündmus ei piirdu ainult ühe päevaga, vaid pulmadele eelnevad mitmed õpitoad/koolitused ja traditsioonilised kosjad.
 

(Pruutpaar Kristjan Prii ja Päivi-Pääsu Kreutzwald, foto: Alby Rebane)
 

(19. sajandil sõitis kosja peigmees koos isamehega, hilisemal ajal võeti kaasa teisigi. Kristjan Prii sõidab kosja (29.05.17) koos kossuisä Priit Oksa ja kaaslastega, foto: Alby Rebane)
 

20. augustil toimuval sündmusel on kõikide osalejate jaoks lisaks traditsioonilisele pulmale ka erinevad töötoad nii täiskasvanutele kui lastele (naturaalsetest vahenditest esemete valmistamine: vahaküünlad jms.). Õpetame pärimusmänge, -tantse ja -laule. Pakume hobuse ja ajaloolise kaarikuga sõitmise võimalust Valga linnas.

Pulmas väga olulisel kohal olnud regilaule veavad eest Ene Lukka-Jegikjan, Janika Oras, Meel Valk, Leanne Barbo ja Ütsiotsõ, lisaks mängivad rahvapille Marju Varblane ja Kulno Malva. Eestlauljaid toetavad segakoor Rõõm ja Koidu Tähed. Tantsumuusikat teevad peol Untsakad ja Otava Yo (Отава Ё). Melu loovad eheda käsitöö ja mahetoodanguga kauplejad. Pere kõige pisematele on avatud lasteala.
 

(Untsakad)
 

(Otava Yo/ Отава ё)
 

Hea toetaja, kuna helitehnika rent on väga kallis, siis vajame Sinu abi sündmuse edukaks läbiviimiseks!

Rohkem infot: http://pulm.valgamuuseum.ee
Instagram: https://www.instagram.com/valgamuuseum/
Facebook: https://www.facebook.com/events/807085606124435/