;

“Nõukogude hipide” filmimuusika vinüülplaadilПользователь  Terje Toomistu проект в категории Музыка

Menukas kodumaine dokumentaalfilm “Nõukogude hipid” räägib 1970ndate noorte loomingulisest vastupanuliikumisest ja esitleb siinse rock-muusika võrratut pärandit. Nagu filmist selgub, polnud meie noored oma Lääne eakaaslastest sugugi kehvemad rock’n’rolli tegijad. Aga muusika salvestamine oli juba iseenesest tõeline ime. Nüüd aga on vajame teie abi ja toetust, et auhinnatud Eesti filmi muusika väärikalt vinüülplaadile pressida ja seda pöörast muusikalist pärandit laia maailmaga jagada.

Terje Toomistu käsitles režissöörina filmimuusikat olulise arhiivina, mistõttu tegi ta teadliku otsuse kasutada filmis ainult nõukogude ajal salvestatud rock-muusikat. Kuueaastase uurimistöö ja filmitegemise käigus kaevus režissöör sügavale hipi-undergroundi ning leidis sealt lisaks juba Eestis taasavastatud hittidele Väntorelilt või Messilt ka mõned täiesti unustatud pärlid.

Alates filmi maailma esilinastusest Eestis 1. juunil 2017 ning selle rahvusvahelisest esilinastusest Mostra filmifestivalil Sao Paolos Brasiilias, on film saanud tohutult tunnustust selle muusika kohta. Film võitis koguni peapreemia Itaalias Trieste Filmifestivalil Art & Sound võistlusprogrammis ning seda nomineeriti Parima Dokumentaalfilmi preemiale Santa Barbara Filmifestivalil Ameerikas. Filmile järgnenud küsimusteringis tõusetub alati teemaks filmi muusika ja selle võimalik kättesaadavus.

Mõistagi on mujal maailmas uudiseks, et ka Nõukogude Liidus viljeleti omanäolist ja uskumatult ägedat muusikat. Endale meelepärase muusika tegemine tähendas siin aga suuri riske. Muusikud pidid hirmsasti vaeva nägema, et endale üldse instrumente saada, salvestamisest rääkimata. Sageli tuli vahendid lihtsalt leiutada. Kui aga juhtus, et mõni kontsert oli liiga hea, kutsuti nad punasele vaibale, see tähendab – KGB vaibale.

Aga õnneks on mõned hiilgavad salvestised sellest ajastust siiski säilinud. Hipidele omaselt anname psühhedeelseima valiku sellest pärandist välja vinüülplaadil. Aga olge mureta – iga plaat tuleb koos digitaalse allalaadimiskoodiga, nii et pole muret, kui Su meelispleier on arvuti või iPhone.

Plaadi tiraaž: 500

Vinüülplaadi vormistus on kõigiti kaunis ning plaat tuleb mitmete lisadega. Aga selle kõige tegemiseks nii, et tulemus saaks tõesti äge, kulub ka päris palju ressurssi. Vajame teie toetust järgnevaks:

1. Kvaliteetne mastering – nii et säilib ajastutruu vibratsioon, aga silitab mõnusasti kõrva.
2. Sisuline gatefold kujundus – koos arhiivifotode ja vägevate illustratsioonidega!
3. Põnevad saatetekstid muusikast ja nõukogude hipidest.
4. Plaadi vahel on POSTER!
5. Kõik plaadid tulevad koos digitaalse allalaadimiskoodiga.
6. Plaat on VÄRVILINE!
7. Kõrgekvaliteediline press.
8. Mõistagi peame maksma ka autoritasude ja fonogrammide eest.

Niisiis saab plaat olema palju rohkemat kui vaid selle muusika.

Oleme igavesti tänulikud, et aitate meid praegu selle pärandi väärikal säilitamisel ja missioonil jagada seda maailmaga.

Mida saad sina?

Meil on aus kaup – kui annad veidi hoogu, saad endale plaadi. Saadame selle turvaliselt pakiautomaadiga Sinu aadressile Eestis. Kui annad rohkelt hoogu, saad lisaks plaadile ka eriti eksklusiivse kassetti, mida kuskile müügile ei tule, või eksklusiivse võimaluse vaadata “Nõukogude hipisid” oma kodus mugavalt tugitoolis.

Kui oled erakordne fänn ja auväärne suurtoetaja – meie kummardus! – , on Sul võimalus lisaks kõikidele eelnimetatud kingitustele vestelda filmi teemadel selle režissööri Terje Toomistuga ning küsida temalt kõike, mida hing ihkab.

Mõju

Eesti oli silmapaistev oma erakordselt innovaatilise rock-muusika skeene poolest Nõukogude Liidus ning see on miski, mida tasub maailmaga jagada. Ei kuskil mujal kui siin hakati esmakordselt N Liidus psühhedeelset rokki (Väntorel) ja progressiivset rokki (Mess) viljelema. Mõned lood sellelt plaadilt olid peaaegu täielikult unustuse hõlma kadunud, enne kui nad filmis kõlapinna leidsid. Enamik nendest lugudest pole kunagi vinüülplaadil avaldatud. Umbes pooled plaadi lood on Eestist, teised Venemaalt, üks pala Lätist, intro aga koguni Tšehhist.

See on ka kõige esimene Eest filmimuusika väljaanne!

Riskid

Meie tiim on äärmiselt motiveeritud, et see plaat saaks väärikalt välja antud, aga mõistagi on riskid suured. Loodame Eesti institutsionaalse toe peale ning mõistagi paneme oma säästud mängu. Aga meil on vaja ühisrahastuse toel ja teie abiga kokku saada vähemalt 3000 eurot, et projekt saaks kogu oma hiilguses teostatud. Seda kogume nii Eestis Hooandja abiga kui välismaal IndieGoGo platvormil. Me tõesti püüame igati vältida kompromisse produktsiooni osas, sest see plaat saab olema klassika. Peace!

Kuna meil on keeruline hinnata ka Eesti võimalikku toetajaskonda ja eelmüügi suurust, siis oleme seadnud endale kaks eesmärki:
 
1200 on esimene etapp, mis meile tähendab seda, et peame juurde otsima erainvestoreid ja toetajaid. Teile tähendab see seda, et projekt võib jääda venima ning plaat saabub teie postkasti ootuspärasest hiljem.
 
1600 on aga meie jaoks oluliselt rahuldavam olukord - tähendab, et püsime graafikus.
 
NB! Kui me aga ühendame väed ja meil õnnestub sellele lisaks koguda veel 2700 eurot, siis anname välja koguni duubelplaadi. See tähendab – rohkem muusikat nõukogude undergroundist, rohkem rõõmu, laiem pärand, tugevam mõju!
 
Me tõesti püüame igati vältida kompromisse produktsiooni kvaliteedi osas, sest see plaat saab olema klassika. Peace!
 

Dokumentaalfilmist “Nõukogude hipid”

Pöörane lillelaste sõit Nõukogude Liidu hipiliikumise jälgedes viib 1970ndate psühhedeelsesse undergroundi, kus rock-muusikast joovastunud pikajuukselised noored lõid range režiimi kiuste oma maailma - Süsteemi, milles püüeldi rahu ja vabaduse poole. Aastaid hiljem võtab seltskond Eesti hipisid ette teekonna Moskvasse, kus siiani tähistatakse lillelaste püha 1. juunil. See päev on seotud traagilise sündmusega 1971. aastast, mil tuhanded hipid arreteeriti KGB poolt.

Tootjafirmad: Kultusfilm (EE), Kinomaton (DE), Moukka Filmi (FIN). Režissöör: Terje Toomistu. Produtsent: Liis Lepik. Kaasprodutsendid: Sarita Sharma, Sami Jahnukainen. Partnerprodutsent: Juliane Fürst. Operaator: Taavi Arus. Monteerija: Martin Männik. Animatsioon: Priit Tender, Kadri Liis Rääk. Helioperaator: Indrek Soe. Helirežissöör: Seppo Vanhatalo. Värvimääraja: Mart Raun.

NB! Kui soovid, et plaat postitatakse mõnesse Euroopa Liidu riiki, siis palun lisage toetusele vähemalt 6 eurot. Kui soovite, et plaat postitatakse Euroopa Liidust väljapoole, palun lisage toetusele vähemalt 8 eurot. Plaadid saadame tähitud postiga turvaliselt teie aadressile.

  • 66 поддержавших
  • 1789€собрано от запланированных 1600€

Успешный проект

Проект был поддержан 28.Mar.2018