;

Eesti tennis 100Пользователь  Kati Varblane проект в категории Кино и фотография

AITA KAASA EESTI TENNISE AJALOO JÄÄDVUSTAMISELE JA TOETA "EESTI TENNIS 100" FILMI JA RAAMATUT!

Vaata Eesti esireketi Jürgen Zoppi üleskutset siit.
Eesti Tennise Liit, tenniseklubid ja tennisega seotud organisatsioonid tähistavad 2013. aastal Eesti tennise 100. sünnipäeva. Et jäädvustada Eesti tennise 100-aastast ajalugu, oleme kogunud hulgaliselt infot ja ajaloolisi kaadreid Eesti tennisest ning alustanud "Eesti Tennis - 100" filmivõtteid ja raamatu ettevalmistustega.
Tahame, et Eesti tenniseajalugu saaks väärikalt jäädvustatud. Tahame, et kunagised tennisekuulsused saaksid avaldada oma mõtteid Eesti tennise kohta. Seda peame tegema praegu, sest paari aasta pärast võib olla juba hilja.
 
Eesti Tennise Liidu peasekretäri Allar Hinti pöördumist saab näha siit.
 
FILM:
"Eesti Tennis - 100" on 52-minutiline dokumentaalfilm, mis annab hea ülevaate Eesti tennise ajaloost, pajatab olulisi ja huvitavaid fakte ning näitab ajaloolisi hetki, mis on jäädvustatud vanadele filmilintidele. Filmis on nii intervjuusid tennisekuulsustega kui lavastuslikke episoode, mis iseloomustavad vanu aegu.
Filmi treilerit saab näha siit
Filmi toodab Estfilm Productions, režissöör on Peeter Simm, peaprodutsent Karmo Kaasik, stsenarist ja ekspert tennise ajaloo osas on Jaak Ulman ning operaator Arvo Vilu.
 
RAAMAT:
Oleme ka alustanud "Eesti Tennis 100" raamatu koostamisega. Kui film annab kiire ülevaate tennise ajaloost, siis raamat on neile, kes tahavad süveneda detailidesse. See on ligi 650-leheküljeline värvitrükis väärtuslik lugemisvara , kus on põhjalik ülevaade ajaloost etappide kaupa. Samuti on seal  infot ja fotosid Eesti meistritest ning teistest tennisega seotud kuulsatest persoonidest. Raamat hakkab maksma 29 eurot. Filmi DVD poelettidele ei jõua, seda tehakse piiratud koguses Hooandja toetajatele. Küll aga võib tulevikus filmi näha teleekraanil.
 
Raamatule teevad kaastööd paljud Eesti tuntud tennisistid ning lugusid kirjutavad ajakirjanikest oma ala spetsialistid (Ants Põldoja, Jaak Ulman, Jaan Jürine, Maarja Värv jt). Raamatut kirjastab Best Press.
 
Filmi ja raamatut tutvustav veebileht www.bestpress.ee/tennis100
 
Filmi ja raamatu valmimise ajagraafik:
1. märts - 31. august 2013 - intervjuud tennisekuulsustega, lavastuslikud filmivõtted tennise ajaloo kohta ja vanade filmikaadrite läbitöötamine. Raamatu artiklite kirjutamine.
1. september - 31. oktoober 2013 - filmi montaaž ja raamatu toimetamine
15. november 2013 - "Eesti Tennis 100" film ja raamat on valmis