;

Lasteraamat "Peremees ja parasiit" Пользователь  pinkjackal666 проект в категории Печать

Воспроизведение видео

Hei! 
Kui mul paluti paar aastat tagasi kirjutada lasteraamat, siis ei osanud ma arvata, et see mul nii hästi õnnestub. Olnud eelnevalt kirjutanud groteskse jutukogu ja sünge noorteromaani, oli lasteraamat minu jaoks uus ja huvitav väljakutse. Kuid kuidas kirjutada lastele?

Muidugi tuli selleks meenutada nooremat ennast ja proovida sobitada end tema maailma: milliseid raamatuid mulle endale väiksemana lugeda meeldis? Selliseid, kus last päris titeks ei peetud ja teda rumalaks ei peetud. Kui autor ei kohtle last kui rumalat inimest, kellele peab juttu ette mämmutama. Seetõttu vältisin roosamannalikku sisu ja proovisin kasutada oma kujutlusvõimet võimalikult palju. Tulemuseks sain vahva muinasjutu kooliealistele, mis on täiesti seeditav ka nende vanematele pereliikmetele.

 
Olen ise väiksena palju lugenud ja see viis omakorda kirjutamiseni. Nüüd üritan kirjutada raamatuid, mida ise pisikesena lugeda tahtnuks ja mis oleksid huvitavad ka teistele. Püüan alati olla originaalne ja vältida klišeesid lastekirjanduses, kuna kellelegi pole vaja järjekordset nunnut lasteraamatut. Pealegi kirjutavad vähesed noored nüüdisajal lastele muinasjutte, eriti nii ägedaid kui "Peremees ja parasiit". 
 
Selle projekti õnnestumise korral loodan välja anda mitmeid teisi noortele mõeldud teoseid, ehk siis see ei jääks viimaseks. Raamat tuleks umbes saja lehekülje pikkune, koos mõndade värviliste illustratsioonidega. Valmis plaanin saada vähemalt aasta lõpuks, kui mitte varem. Olen ise üpris kannatamatu ja ei suuda ära oodata, millal see füüsilisel kujul mu käte vahel!

Related projects

«Mommy & Me». Презентация детской книги и модный показ

  • 0%собрано
  • 0€поддержано
  • 10 дней осталось