;

Väikeste veganite lemmiktoidudПользователь  Anniina Ljokkoi проект в категории Печать

Ilmumist ootab lahe ja värvikas vegantoitude kokaraamat lastega peredele.

Eelmisel aastal andsin hooandjate abiga välja teatmiku „Väikesed veganid. Laste kasvatamisest ja toitumisest“. Selles raamatus olid ka mõned lihtsad retseptid. Paljud küsisid, kas saaks veel sarnaseid retsepte. Nii ei jäänudki muud üle, kui igapäevaselt kasutusel olevad retseptid kirja panna.


 

„Väikeste veganite lemmiktoidud“ pakub üle 70 retsepti imikutele mõeldud püreedest peretoitudeni välja. Olen liigitanud toidud vanuse järgi, mis muudab lapse menüü planeerimise imelihtsaks. Püreede kõrval annan ideid toidu pakkumiseks näputoiduna. Suuremate laste toite saab nautida terve perega. Tuleb välja, et sama putru saavad süüa nii imik kui ka ülejäänud pere ja et ka viinerikaste võib olla täistaimne ja tervislik!


Mõistagi on kõik taimne ja täisväärtuslik ning arvestatud on ka vähe pirtsakamate väikeste veganite maitsega. Toidud olgu tervislikud ja loomasõbralikud, aga kindlasti ka isuäratavad. Kõik retseptid olen koduköögis mitu korda läbi proovinud. Oma 3-aastaselt lapselt olen saanud nii kiitust kui armutut kriitikat.

Lisaks retseptidele olen kirjutanud raamatusse mõned artiklid, mis vastavad sageli kuuldud küsimustele: millal on õige aeg alustada püreede, putrude, kaunviljade, pähklite ja tofuga; milliseid toite saab gluteenivabalt valmistada; millist taimset piima tasuks eelistada? Küsimustele, mida tähendab vegan ning milline toit on tervislik, vastavad lapsed juba ise.

Kõik retseptid ja artiklid on tänaseks valmis ning ajakirja Vegan väljaandjate toel on kõikidest toitudest tehtud ka pildid.

 

Hea hooandja, Sinu abi vajan raamatu trüki, keeletoimetuse ja küljendamisega seotud kulude katmiseks!

Ole hea ja anna hoogu! Teeme koos teoks ühe toreda veganretseptiraamatu.

 

Autorist
Olen pikaaegne vegan, 3-aastase lapse ema ja vaimustunud kodukokk. Armastan toidu puhul lahedat välimust ning pingutan, leidmaks tasakaalu maitse ja tervislikkuse vahel.

Olen sündinud Soomes 1984. aastal ning sel aastal sai täis 11 aastat Eestis. Lisaks kirjutamisele töötan soome keele õpetajana ja eesti kirjanduse soomendajana. Kuulun Eesti Vegan Seltsi juhatusse ning sel sügisel alustasin toitumisnõustaja väljaõpet Rahvatervise Akadeemias Tallinnas.

Mu kirjutatud teatmik „Väikesed veganid. Laste kasvatamisest ja toitumisest“ ilmus eelmisel aastal nii Eestis kui ka Soomes. 2015. aastal ilmunud teatmeteoses „Vegan. Hooliv ja maitsev elu“ olin üks kolmest autorist. Ehk olete meie seiklustest lugenud ka ajakirja Vegan pererubriigist?

  • 106 поддержавших
  • 3965€собрано от запланированных 3900€

Успешный проект

Проект был поддержан 18.Nov.2018