;

Muusikavideo loomine laulule “Mu süda ärka üles”Пользователь  Krishangi Lila проект в категории Музыка

Olen Krishangi Lila, sündinud küll Eestis ja nimeks antud Kai, kuid elutee viis mind siit riigist kaugemale ja viimased kakskümmend aastat olen elanud võõrsil, kas siis Norras klassikalist laulu õppides või Belgias bhakti jooga templis elades, kus vaimne õpetaja mulle Krishangi Lila nimeks andis. Viimastel aastatel on India saanud minu teiseks kodumaaks, kus veedan mitmeid kuid mediteerides ja India muusikat õppides nind rändan ka ringi teistes Aasia riikides kus õpetan mantra laulmist ja viin läbi häälejooga ja helimeditatsiooni õppetubasid.

Laulmine on olnud mu elus üheks põhitegevuseks. Alates kolmandast eluaastast laulsin Eda Neideri Raadio Lastekooris, siis veel Ellerheinas ja Kurekellas ja niimoodi laulmisrada jätkates olen jõudnud viimastel aastatel India klassikalise muusikastiili Dhrupadi õpinguteni.

Aga hetkel kõige inspireerivamaks zhanriks on lihtsalt intuitiivne lauluviis, mida ma nimetan hingelauluks. Viies läbi Nadajooga ja hääletoonimise õppeklasse, lisan ma sinna tihti hingelaulu palvuse, mille läbi inimene suudab end hääle läbi vabalt väljendada.  


 

Maailmas ringi rännates olen mõnikord tundnud kodumaa igatsust... igatsenud neid metsasid ja tuuliseid randu. Ja selle aasta alguses Taimaal viibides, istusin ma jõe kaldal ja mängisin bansuri flööti. Mu ees oli mu inspireerivaks jõuks mägi mille nimeks Doi Luang, Chiang Dao piirkonas ja armusin ära selle mäe imelisesse jõusse. Samas ühel hetkel meenusid mulle Eestimaa metsad ja ojakesed ning nendega koos ka Mu süda ärka üles laulutekst. Ümisedes seda omal viisil, sattusin selle kütkesse ja jäin seda laulu laulma mitmeks päevaks.

Kui mõnda aega hiljem kohtasin muusikuid Ziya Tabassian (sufi trummid) ja Jonathan Kay (esraj) oma rännuteel, siis saigi sellest üminast lugu, mis sündis meie kolme muusiku koostöös.


 

Taas Eestisse tulles kohtasin ma Siiri Kumarit ja olin inspireeritud tema kaunitest ja maagilistest fotodest. Tunnetades, et see koostöö võiks tuua sellise tulemuse, mis väljendab Eesti metsade võlu ja muinasjutulisust ning suudab tuua selle laululoo hinge piltidesse.

Valisime teemadeks Haldjatemaa ja hingeteekonna. Hing, kes rändab siin maailmas otsides tõde, õnne ja ilu, kuid vahest kaotab oma tee ja satub kuis sohu. Vahest ei panegi inimene tähele, kuidas ta valikute teekond on viinud teda pimedusse, millest ei oska ta enam väljapääsu leida. Kuid alati on hingel abiks see jumalik teejuht, kes hinge taas õigetele valgusradadele suundab.

Selles loos on Haldjaneiuks Krishangi Lila, ja jumalikku teejuhi rollis Gaura Nataraja (Aleksey Furdak), kes on Lätis sündinud India klassikalise tantsustiili Bharat Natyami tantsija. 


 

Kuigi minu kui laulja teekond on olnud pikk, siis kuni tänase päevani ei ole ma veel teinud mitte ühelegi loole muusikavideot. Seega on see mu kõige esimene muusikavideo ja igati vajan teie abi selle teostamiseks.

Filmivõtted toimuvad Harjumaa metsades Kiisa lähedal ning võttetrupiks on meil tarvis valgustusmeeskonda koosseisus Jako Krull, Toomas Tatar, Kristjan Tenso, kes nii päeval kui ka öösel võtteplatse ette valmistavad ja valgustust üles seavad. Haldjate meigi kunstnikuks on Maret Ubaleht, kes muudab inimesed teravate kõrvadega haldjateks ning Siiri Kumari on juhtimas kogu filmivõtte protsessi ja kaameratööd. 


 

Kuna see laululugu on 13 minutit pikk ja meditatiivne, siis tuleb sellest muusikavideost lühifilm. Kogu valgustuse rent ja inimeste kolme päeva töötasud ja transpordi kulud viivad filmi lühifilmi eelarve küllaltki kõrgele, seega on vajalik rahaline abi, et see video teoks saaks.

Video esilinastuse kuupäevaks saab olema 15.detsember, sest projekti postproduktsiooniga läheb kauem aega.

Siiri Kumari müstilise fotosessiooni pakkumine saab olema üheks ilusaks tänutäheks selle projekti toetajale. Pildi võid omale valida minnes Siiri Kumari kodulehele www.siirikumari.com Siiri müstilised fotod on lausa lummavad.


 

Mina, Krishangi Lila pakun oma hääletervendaja ja mantralauliku oskusi kingituseks teie toetuste eest. Annan nii erapraktikaid kui ka grupisessioone. Kuna olen tihti rändav laulik, siis Eestimaal elavad toetajad saavad oma toetuse premeeringud suvistel kuudel 2019. 

Loodan teile kõigile rõõmu pakkuda selle kauni haldjaliku videolooga, mis valmib Siiri Kumari ja Krishangi Lila koostööna. Aitähh iga toetuse eest!

  • 10 поддержавших
  • 415€собрано от запланированных 2500€

Закончился

Проект не был поддержан и был закрыт 01.Dec.2018

Related projects

Короткометражный фильм "Rentsli krahvid"

  • 40%собрано
  • 1109€поддержано
  • 13 дней осталось

Документальный короткометражный фильм "Be Yourself"

  • 40%собрано
  • 595€поддержано
  • 13 дней осталось