;

Saaremaa Ühisgümnaasiumi 102. lennu kabareeПользователь  Stella Stepanov проект в категории Событие

Saaremaa Ühisgümnaasium on pikkade ja meeleolukate traditsioonidega kool. Üheks kõige südamelähedasemaks traditsiooniks pea igale meie kooliga seotud isikule on kindlasti 11. klasside poolt tehtav kabaree-etendus. Kabaree traditsioon ei ole kindlasti mitte äsja tekkinud, vaid tuleb see aasta lavale juba 29. korda! Kogu protsessist ei saa osa ainult õpilased, õpetajad ja koolipere ise, vaid kogu Saaremaa ja lausa Eesti rahvas!

Sel aastal on kabaree tegemise teatepulk meie, SÜG-i 102. lennu käes, kuhu kuulub 71 noort. Oleme juba mitu kuud pingsalt tegelenud kavade loomise, proovide, kostüümide mõtlemise ja koosolekutega. Tegelenud vabadel hetkedel, õhtupoolikutel, et anda esietendus juba 21. detsembril oma armsal koolilaval meie oma enda kabaree-etendus. Tegusad kuud aga alles ootavad meid! Peale esietendust ja vaheaega hakkavad pihta meie esinemised linnarahvale, mida ootame pikisilmi ja mis toimuvad jaanuarist aprillini, et ikka kõik meie sõbrad ja fännid meid vaatama jõuaksid!
 

SÜG-i 101. lennu kabaree finaal. Foto: Martin Vesberg
 

Kabaree on koolinoorte jaoks suur projekt, mis etenduse loomise ja esinemiste kaudu tervet lendu ühendab. Saame lähedaseks inimestega, kellega poleks end vaimusilmaski suhtlemas näinud. Gümnaasium on üsnagi lühike aeg ja kolme aastaga paraku ei pruugigi kõigi lennukaaslastega tutvuda. Saaremaa Ühisgümnaasiumis on seevastu palju traditsioone, seal hulgas ka kabaree, mis aitavad seda viga parandada.

Selle kõrval, et kabaree on väga suur projekt, on see ka küllaltki kulukas projekt: finantseerimine algab mitu-mitu kuud enne esietendust. Kahjuks ei saa 71 noort nende kulude katmisega hakkama ka kõige suurema soovi kõrval. Elame ajajärgus, kus kostüümid, tehnika, meigivahendid, dekoratsioonid jms on väga kulukad. Seepärast palumegi kõikide heade inimeste toetust läbi Hooandja keskkonna. Tänutäheks saame pakkuda 102. lennu soojasid kallistusi koos suurima tänutundega, meie armsa Saaremaaga seotud meeneid ning pileteid oma kabaree-etendustele. Etendused külalistele toimuvad Saaremaa Ühisgümnaasiumi aulas alates 2019. aasta jaanuarist ning toetajatega hakkame ise ühendust võtma, kui meie projekt edukaks kujuneb.

Neile, kes soovivad Saaremaa Ühisgümnaasiumi ajaloolise kabaree kohta rohkem teada saada, soovitame Eesti Televisiooni arhiivist vaadata dokumentaalfilmi SÜG-i 96. lennu kabaree valmimisloost: http://etv.err.ee/v/97420250-87cd-4c9c-8020-7fc9a12ddd03