;

Eesti ühe tuntuima karikaturisti Vello Agori (Gori) rüüstatud hauakivi taastamineПользователь  Jaak Valdre проект в категории Изобразительное искусство

Olen Jaak Valdre. Eelmisel aastal kuulsin oma sõbralt disainer Riho Luuselt, et tal on plaanis kujundada Vello Agorist (Gori) 125. sünniaastapäevaks (20.02.2019) postmark. Samal ajal sain pakkumise teha 2019. aasta kalendrisse lugu. Mõtlesin, et miks mitte seda teha Gorist ja teha ka teater Variusele (Rahvusraamatukogu teatrisaal) ettepanek lavastada etendus sellest tuntud karikaturistist ning välja panna näitus mehe karikatuuridest. Enne kirjatööd käisin ära Gori haual ja avastasin kurbusega, et tema hauakivi on vandaalide poolt rüüstatud. Otsisin üles skulptor Tõnu Maaranna, kes on hauakivi autor, et pidada nõu, kas ja kuidas kivi endisel kujul taastada. Leidsimegi koos sobiva lahenduse (vt fotot). Pöördusin toetuse saamiseks Kultuurkapitali ja Tallinna linnavalitsuse poole, kuid kahjuks ei olnud neil võimalust hauakivi taastamist toetada. Nüüd pöördun ma abipalvega Hooandja poole.
 


 

Tänaseks on teater Variuse kavas etendus "Knock-out" Gorist, väljas on tema karikatuuride näitus kohvikus Kuusk Hernesto (Herne 6, Tallinn), kus toimus ka postmargi esitlus, kuid hauakivi taastamise eest on veel maksmata.

Soovin OÜ-le Hauakivid arve ära maksta 2019. aasta mais.

Annan kingitused hooandjatele isiklikult edasi, kohvikus Kuusk Hernesto saate auhinna baaridaamilt.