;

Kaasaegse flamenkotantsu lavastus "Oranž"Пользователь  krinal | mansour проект в категории Театр

"Oranž" on kaasaegse flamenkotantsu lavastus naiselikust küpsusest, soo jätkamisest ja põlvkondade vahetusest. See on justkui mesilaspere lugu, kus vana mesilasema annab teed uuele. Ruumi täidavad küpsed apelsinid, jõulised porgandid, mesimagusad lõhnad, Andre Maakeri elav muusika, Anu Tauli maagiline häälekõla ja flamenko teravad rütmid.
 


 

"Oranž" on järg Lõuna-Eesti tantsukunstniku Kalli Pikase varasematele värvinimetusi kandvatele tantsulavastustele. Sari sai alguse TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias tantsukunsti õppides (lõp. 2012) lavastustest "Roosa", "Valge", Must", diplomitööst "Punane" ja on jätkunud pärast kooli lõpetamist "Rohelise", "Kollase" (2017 aasta Eesti Teatriliidu Tantsukunsti nominent) ning "Sinisega", mis etendus 2018. aasta kevadel Tartus Karlova Teatris.

Lavastusi on tugevalt mõjutanud Tartu Kõrgemas Kunstikoolis maalierialal (lõp. 2005) õpitu ning üle 15 aasta pikkune flamenkotantsu õpetamise ja esitamise kogemus.

Esmaselt on planeeritud 5 etendust (3 Tartus, 1 Tallinnas, 1 Viljandis) septembrist novembrini 2019. aastal, millele publikumenule vastavalt lisame järgmisi etendusi. 2020. aastal loodame sama lavastust esitada ka välismaal - nii kaasaegse kui flamenkotantsu festivalidel.

Lavastust on toetanud ka Eesti Kultuurkapital ja Tartu Kultuurkapital.
 


 

Tantsulavastus "Oranž" kütkestab lisaks nägemis- ja kuulmismeelele ka publiku haistmismeelt - etendustega kaasnevad innovaatilised (100% looduslikud) lõhnalahendused, mis lisavad etendusele ja sellega kaasnevale kogemusele täiesti uue dimensiooni. (http://www.lõhnakas.ee/)

Lavastaja Kalli Pikas oma loomingust: "Kunsti puhul pean oluliseks isiklikust kogemusest ja tugevast sisekaemusest tõukuvate, ent üldinimlikke teemasid käsitlevate terviklike lavastuste loomist, mis puudutavad meist väga paljusid. Kunstnikuna pole minu arvates võimalik üle hinnata sisemise tunnetuse, sisekaemuse ja isikliku kogemuse olulisust kunsti loomisel. Olen seda ise kogenud värvide sarja lavastuste loomisel, kus iga lavastuse puhul on sisekaemus olnud enamasti seotud minu sügavate isiklike läbielamistega etendustele või maalimisele eelnenud perioodil, samas kui neist välja kasvanud teemad on aktuaalsed ja puudutavad laiemat enamust. Näiteks sünd ja sünnitus ("Kollane"), kasvamine ühiskonnas ("Valge"), sooroll ja naiselik siseheitlus ("Punane"), surm ("Must"), eluring ("Roheline"), suhtlemine/kommunikatsioon ("Sinine") jne.

Seeläbi on eneseteraapiana alanud loome läbi lavastusprotsessi muutunud nn. publikuteraapiaks, mis läbi kunstilise kogemuse muudab ja arendab ühiskonda laiemalt. Kõigele lisaks meeldib mulle publikule pakkuda visuaalset naudingut, kas siis maalide näol seintel või liikuva pildi näol laval.“

Kalli portfoolio leiab siit.
 


 

Meie armsate metseenide toetusega riietame-maskitame 30 etendajat, prindime plakatid, lõhnastame etendused, paneme ruumi helisema ja valguse särama!

  • 101 поддержавших
  • 3192€собрано от запланированных 2888€

Успешный проект

Проект был поддержан 05.Sep.2019