;

Märten Krossi autoriplaadi "Üks poiss vaatas tähti" väljaandmineПользователь  Märten Kross проект в категории Музыка

Tere hea hooandja!

"Kõik liigub oma kohale, sest nii on asjal jumet." - ütleb üks laulurida sel plaadil, mille materjali olen kirjutanud ja millele siin teilt hoogu küsin. Plaadile on plaanitud kokku 11 minu kirjutatud muusika ja tekstidega lugu. Loodan, et just Sinu abiga saan välja anda oma täispika debüütalbumi "Üks poiss vaatas tähti".

Muusika vastu hakkasin huvi tundma juba varakult. Kuueaastaselt läksin klaveritunnis klaveri alla peitu ja keeldusin sealt enne välja tulemast, kui professor Sillakivi oli lahkunud. Karl Sillakivi oli minusuguse jaoks selles vanuses lihtsalt liiga hea õpetaja, vanemad tahtsid parimat. Mind huvitas rohkem kitarr. Esimese elektrikitarri ehitasin ise, kui olin umbes 11 aastane aga see ei olnud eriti mängitav. Hiljem mängisin kitarri ansamblis Kulo ja siis ansamblites Just Knud Qvigstad ja Mr.Lawrence. Vahepeal tekkis pikem paus. Oma akustilise kitarri kinkisin omal ajal, pärast von Krahli laval koos musitseerimist 1995.a. sõbrale Jaan Söödile ja teatasin, et ma nüüd enam ei mängi. Ja tõepoolest ei mänginudki, päris palju aastaid. Ja siis ühel heal päeval 2012.a. kohtusin Müürivahe tänava kohvikus taas Jaaniga. Me ei olnud vahepeal kohtunud rohkem kui vaid põgusalt. Hakkasime juttu ajama ja sealt edasi ka koos musitseerima. Ühise akustilise plaadi "Eile täna homme" salvestasime kaks aastat hiljem. Sealt edasi hakkasid vormuma uued meloodiad ja tekstid, mis nüüd tahavad plaadile saada.  "Ma korjan oma killud maast, justkui kivid rannaliivalt" - ütleb üks teine laulurida sellel plaadil, mida täna veel ei ole ja millest teile siin räägin. Need kivid ongi justkui need laulud, mis mu seest või kaudu on kokku kogunenud ja tahavad nüüd plaadile saada.

Viimase viie aasta jooksul olen kogunud kokku tekstid ja meloodiad, millest on praeguseks sündinud albumi jagu materjali - "Üks poiss vaatas tähti" 

Need laulud räägivad lootusest, armastusest, valuga leppimisest, valgusest. Pisut meditatiivses, jazzilikus, unelevas võtmes, valdavalt akustilises meeleolus, unustamata muidugi ka muid värve.

Plaadil mängivad:
 


 

Märten Kross - vokaal, akustilised ja elektrikitarrid
Peeter Metsar - bass
Kiur Aarma - akustiline kitarr
Raun Juurikas - klaver, klahvpillid
Toomas Rull - trummid ja löökpillid

Salvestus: Peeter Salmela

Albumi materjal on salvestatud Peeter Salmela stuudios. Salvestus on läbiviidud vanakooli analoogstuudios, ikka parema tulemuse nimel, et salvestusel jääks tunda lampide soojus. Miksitakse ja masterdataks samuti Peeter Salmela Stuudios.
 


 

Kujundus Stina Murakas, Tiit Lepp ja Märten.

See on mu esikplaat autoriplaadina ja ma tõesti väga loodan, et Sa soovid seda muusikat kuulda.  Ja nüüd palungi albumi väljaandmiseks Sinu poolt toetust ja hoogu!

Kogu hooandjate kogutud toetus läheb albumi tegemise kulude katteks. Albumi eelarve on 10000 eurot, millest poole loodame katta oma jõududega. Iga toetus on väga teretulnud ja muidugi ootame kõiki plaadi esitluskontserdile KUMU auditooriumis 31.oktoobril, 1.novembril Karlova Teatris, Tartus või  30.novembril Sakala Keskuses, VIljandis, 2019.a. Plaanis on ka kontserdid Rakveres, Viljandis ja Pärnus.

Esitluskontserdil KUMU's teevad kaasa veel Tõnis Mägi, Riho Sibul ja Jaan Sööt.

Kõik valitud kingitused jõuavad Teieni esimesel võimalusel!

Head hooandjad, kolmapäeval 25.09 rääkisime Piret Kooliga Klassikaraadio stuudios juttu plaaditegemisest. Saatel nimeks Delta.

Saade on järelkuulatav siit: https://klassikaraadio.err.ee/979379/delta-25-septembril-klaverituba-ton...

Mõne helinäited plaadimaterjalist:  https://soundcloud.com/m-rten-kross/sets/sosinal

 • 75 поддержавших
 • 5015€собрано от запланированных 5000€

Успешный проект

Проект был поддержан 23.Dec.2019

Related projects

Акустический сольный альбом Владимира Чердакова «Бесконечное кино»

 • 36%собрано
 • 1072€поддержано
 • 43 дней осталось

Музыкальный аудиоальбом. Стихи с Афона читает Олеся Балакирева.

 • 51%собрано
 • 1785€поддержано
 • 11 часов осталось

Evy Anstalpold - дебютный альбом

 • 26%собрано
 • 130€поддержано
 • 25 дней осталось