;

Lühifilm "LUCEAT"Пользователь  Kevin Kohjus проект в категории Кино и фотография

Head hooandjad,

Mina olen Kevin Kohjus ning õpin hetkel Inglismaal Bucks New University's filmi ja televisiooni produktsiooni viimasel õppeaastal. Minu elu unistus on olnud juba varasemast noorusest saada tulevikus filmioperaatoriks. Selle unistuse täitumiseks olen tänaseks aidanud ellu viia lühifilme, muusikavideoid, reklaame, pulmafilme, ürituste aftermovie'sid nii Eestis kui ka välismaal.

Peale gümnaasiumi otsustasin astuda täielikult enda mugavustsoonist välja ning lennata Inglismaale, enda unistustele lähemale. Seda selleks, et panustada sajaprotsendiliselt enda arendamisse ning saada uusi kogemusi filmikunsti operaatori erialal.

Õppides on aeg kiirelt lennanud ning juba on kätte jõudnud see hetk, mil bakalaureuse kraad on vaid lõputöö esitamise kaugusel. Lõputööks olen välja mõelnud lühifilmi nimega LUCEAT ehk ladina keeles SÄRA, mille lugu on inspireeritud minu kirest, unistusest ja armastusest siinsest universumist.
 


 

LUCEAT ehk SÄRA on psühholoogiline ja dramaatiline lugu noorest kunstihingega tüdrukust nimega Becca, kes on harjunud end maailmale väljendama läbi kirgliku kunstiande. Becca suurimaks eeskujuks on graatsiline baleriin, kes oskab kirglikult oma tundeid läbi muusika ja tantsusammude väljendada ning kes teab, et unistuste püüdmiseks tuleb endasse uskuda. Ka Beccal oli usk, kirg ja ta oskas imehästi joonistada tantsijat, pannes oma töösse kogu maagia ja sisemise ilu, tunded, mida tantsija oma graatsilise koreograafiaga väljendas. Pärast traagilist pereliikme kaotust on Beccas miski kustunud. Sära, kirg ja unistused on asendunud sügava enesekeskse teekonnaga, illusioonide maailmaga, mis avab ootamatud filosoofilised küsimused iseendas ja uued nägemused universumist.

Kas Becca suudab eristada, mis on päris või saavad illusioonid võitu? Kui suurt valu suudab üks süda kanda ja mis saab ilust? Mis saab unistustest, kui päris maailm segab vahele?

Filmitegemise protsess sai suurema hoo sisse juba selle aasta septembris, kui eelnevalt kogutud mõtted ja ideed said kirja pandud ja sellest stsenaarium vormistatud. Võtsin endale väljakutseks ja eesmärgiks jutustada lugu visuaali ja kehakeele kaudu, asendades sellega nii inimestevahelist dialoogi kui ka igasugust muud teksti. Sellist laadi loo jutustamise soov on olnud pikemat aega mul mõttes just seetõttu, et püüda sellega katsetada enda jaoks uusi stiile ja võtteid loo jutustamisel.
 


 

Filmi "SÄRA" põhiosa ehk kaks kolmandikku saab olema filmitud Eestis talvistes ilmastikuoludes ning ülejäänud osa Inglismaal. Filmi meeskonnas on meid ligikaudu 30 inimest, kellest kaks kolmandikku on kirgliku hingega Eesti noored, kes tahavad panustada filmimaastiku arengusse ning üks kolmandik koosneb Bucks'i ülikoolis õppivatest filmitudengitest.

Inglismaal saame kasutada Bucks New University kaamera- ja valgustehnikat, kuid paraku pole meil võimalust tehnikat riigist välja viia, mis raskendab oluliselt soovi ja unistust luua visuaalselt maagilist ja säravat lühifilmi meie ilusas Eesti looduses. Seetõttu, kallis Hooandja, oleks vaja Sinu abi, et saaksime väljakutsuvale filmile rentida vastava kaamera- ja valgustehnika.

Film valmib sel kevadel ning loodame pürgida filmifestivalidele üle maailma ning innustada Eesti noori unistama suurelt ja lendama kõrgelt - meie kõigi ühine eesmärk on teha midagi erakordselt ägedat ning usume siiralt, et unistustel on kombeks täituda.

Aitäh!
 


 

LUCEAT:
Režissöör, stsenarist, operaator - Kevin Kohjus
Peakunstnik - Berta Kelder
Peaosatäitja (Becca) - Kärt Tammjärv
Joonistused: Berta Kelder & Kälina Savka

  • 119 поддержавших
  • 2385€собрано от запланированных 1990€

Успешный проект

Проект был поддержан 01.Jan.2020

Related projects

Короткометражный фильм "Rentsli krahvid"

  • 40%собрано
  • 1109€поддержано
  • 14 дней осталось

Документальный короткометражный фильм "Be Yourself"

  • 36%собрано
  • 545€поддержано
  • 14 дней осталось