;

Lasteraamatu "Sõõm metsaõhku" paber- ja audioraamatu väljaandmineПользователь  Terje Oim проект в категории Печать


 

"Sõrmed klõbistavad klaviatuuril, aga dokumendis ei ole mitte numbrid, joonised või hüpoteesid nagu tavaliselt, vaid tekstiks vormub hoopis midagi muud. Ja ka mõtted on teised. Nii hakkasid valmima raamatu "Sõõm metsaõhku" lood – jutud, mille mina panin kirja, kuid mis said oma kuju laste silmade, looduse ja minu tunnete kaudu.

Need lood on alguse saanud metsades, mere ääres, terrassil, unne vajudes, loodust vaadeldes, vahetevahel ka mõnest lapse väljaütlemisest. Minu vanem laps pikutas mere ääres kiviklibul jäise tuule käes, rahumeeli. Kui küsisin, mida ta teeb, vastas tütar, et ta tuulepäevitab. Ja siit hakkaski mõte ennast lahti rullima ja sai looks "Tuulepäevitus". Või näiteks lugu "Kiirtee ääres": mere ääres kala püüdes just selline olukord oligi, linnud lendasid idast läände, sinna, kuhu päike ennast magama sättis.

Nende lugude kirjutamisel oli minu mõte tuua lapsed loodusesse. Õigemini tuua loodus lasteni, kes sinna ise minna ei saa. Või isegi kui saavad, siis järgmisel korral metsa või jõe äärde minnes uurivad nad ümbrust ehk teise pilguga, saades nii uusi teadmisi ja elamusi.
Need lood aitasid mul rahuneda, lihtsalt olla enda ja meie ümbrusega. Ma loodan, et need on abiks või lihtsalt mõnusaks lugemiseks ka teistele, nii lastele kui ka täiskasvanutele..."

Johanna-Iisebel Järvelill, autor
 


 

Meie oleme Johanna-Iisebel, Terje ja Elina. Koos oleme loomas raamatut "Sõõm metsaõhku. Metsalood". "Sõõm metsaõhku. Metsalood" on raamat, mis sisaldab endas lühikesi jutukesi, mis on mõeldud lastele ja miks mitte ka täiskasvanutele. Raamatus on kokku 46 kaasahaaravat lugu ning üle 50 imelise illustratsiooni. Raamat "Sõõm metsaõhku. Metsalood" valmib nii eesti- kui ingliskeelse paberraamatuna.

Johanna-Iisebel on kirjanik ja raamatu autor. "Sõõm metsaõhku. Metsalood" on tema sulest teine raamat. Äsja ilmus tema esimene lasteraamat "Leo ja ninakoll".

Terje on olnud raamatu projektijuht ning turundaja ja Elina on raamatu ideeline konsultant.

Kaasahaaravaid lugusid kaunistavad illustratsioonid, mis on valminud Laivi Põdra käe all. Raamatu on kujundanud Kaarel Kivikangur.

Lisaks paberraamatutele oleme teinud eestikeelse audioversiooni metsalugudest, mille on sisse lugenud näitleja Janek Sarapson ning kokku monteerinud Brasiilia muusik Eduardo Agni.

Raamatud on juba valmis ning kohe-kohe trükikotta minemas. Mõlemad raamatud, nii audio- kui paberraamat saavad valmis täpselt Hooandja projekti lõppedes. Auhindu hakkame toetajatele välja saatma aprilli alguses ja plaan on kõik välja saata esimese kahe nädala jooksul.
 


 

"Selle raamatu lood haaravad lugeja endaga kaasa ja kirjeldavad lummavalt meid ümbritseva maailma muinasjutulisust: satume metsa, tunneme mitmesuguseid lõhnu, kuuleme hääli, näeme virvendavat veepinda. Need jutud õpetavad meid suhtlema loodusega ja tunnetama seda eri meelte koostöös."

Marje Kotkas, Tallinna Saksa Gümnaasiumi õpetaja
 

"Tänapäeva kiirustavas maailmas on need jutukesed imelised maandajad. Kui laps suudab need rahulikult ja keskendunult läbi lugeda või ära kuulata ning mõttes kaasa rännata, siis võib neil olla lausa teraapiline mõju. Neid jutte lapsele ette lugedes tundsin ise, kuidas keha rahuneb, aju puhkab ja mõtted lähevad koos nende lugudega rändama. See on rahustav ja ka hariv lugemine."

Saara Pius, näitleja ja ema
 


 

Hooandja kingitustega saad tutvuda siin:

https://lunelukas.com/pood/
(Nii postrid kui T-särgid saad valida ise meie veebilehel olevate seast)
 

Hooandja projekti EESMÄRGID:

Toetusega 1600 EUR aitad meil välja anda eestikeelset paberraamatut ning katta osa kuludest eestikeelse raamatu "Sõõm metsaõhku. Metsalood" trükkimisel

  • Eestikeelne paberraamat sisaldab endas 46 lugu.
  • Raamat sisaldab endas enam kui 50 imelist illustratsiooni, mis teeb raamatu kaasahaaravaks ka kõige pisematele lugejatele.

Toetusega 3900 EUR aitad meil lisaks paberraamatule teha valmis audioversiooni raamatust "Sõõm metsaõhku. Metsalood"

  • Audioraamat sisaldab endas 2x CD plaati ning unikaalset koodi, millega saad kuulata lugusid onlines meie koduleheküljel lunelukas.com
  • Lugude taustaks on helid ja hääled Eesti metsadest
  • Ühte näidislugu saad kuulata siit: https://lunelukas.com/kuula-jutte/
     


 


 


 

  • 96 поддержавших
  • 4296€собрано от запланированных 3900€

Успешный проект

Проект был поддержан 04.Apr.2021