;

Teleprojekt "1 Koorilaul"Пользователь  Kristiina Randoja проект в категории Музыка

Segakoori K.O.O.R. algatusel on ellu äratatud üks Eesti koorilaulu ajaloo vaieldamatult mastaapseim teleprojekt nimega „1 Koorilaul“. Meie eesmärgiks on kokku panna ja HD formaadis salvestada videokogumik 101 Eesti koorilauluga ning tuua need ETV kanali vahendusel alates käesoleva aasta sügisest 2 aasta jooksul sadade tuhandete Eesti televaatajateni.
 
 
Projekti vedajateks on Kristiina Randoja, kes on oma igapäevase töö kõrvalt inseneribüroos Tehnolabor võtnud kanda produtsendi rolli ning kunstilise poole eest vastutab Raul Talmar, kes Tallinna Ülikooli õppejõu ametile lisaks on kõigile tuntud paljude kooride juhina ning Üldlaulupeo dirigendina.
 
Laulude valikul lähtusime lisaks teoste tuntusele ja kultuuriloolisele tähtsusele ka nende oma loost, milleks on kas haarav jutustus teose sünniloost, põnev sündmus helilooja või sõnade autori elust, huvitav ajalooline taust või hoopiski lihtsalt üks mälestus või emotsioon selle lauluga seoses. Ka need jutustused salvestame erinevate tuntud inimeste esituses filmilindile ning toome televaatajani just enne laulu enda kõlamist.
 
Laulud oleme valinud eranditult kõiki kooriliike silmas pidades – alustades lastekooride lustakast repertuaarist lõpetades Üldlaulupeol kõlanud aegumatute ja palavalt armastatud lauludeni.
 
Tänaseks päevaks on meil pooled laulud 17 koori esituses juba kenasti telepurgis ja järgmised 50 kannatamatult järge ootamas.
 
 
Siinkohal kutsumegi Sind üles meie ettevõtmist toetama! Olgugi, et Eesti Kooriühing, Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus ja Kultuurkapital on märkimisväärsete summadega projektile juba õla alla pannud, on meil siiski veel puudu tervelt kolmandik projekti õnnestumiseks vajaminevast summast.
 
Hea laulusõber! Vajame Sinu abi, et koguda kokku 9600 € järgmise 10 laulu salvestamiseks!
 
Selle raha eest organiseerime täispika salvestuspäeva ühes põnevas Eestimaa kontserdipaigas, kus kogenud 9-liikmeline ETV meeskond režissöör Sten Lukasega eesotsas võtab üles järjekordsed 10 laulu 4 koori esituses.
 
 
Tule meile appi jäädvustama üht huvitavat ja tähtsat osa Eesti kultuuriloost ning looma Eestile uut visiitkaarti!
 
Ja mis kõige tähtsam, igale üle 50 euro annetajale kingib Eesti Rahva Muuseum tasuta pääsme septembris avatavasse uude muuseumisse Raadil! Lisaks loositakse kõigi tasuta lubatähe saajate vahel välja 30 kutset muuseumi avamisele 29. Septembril 2016!
 
 
Ka üle 25€ annetajad saavad meeles peetud Eesti Rahva Muuseumi 8 eurose sooduspiletiga.
 
Kõik annetajad saavad nimeliselt ära märgitud nii meie kodulehel, Facebookis kui DVD-l ning eranditult kõigile toetajatele kuulub nii projektis osalejate kui kõigi eestimaalaste suur tänu ja lugupidamine!