;

50 aastat vanamuusikat ViljandisПользователь  Anti Einpaul проект в категории Печать

Viljandi Linnakapell (VLK) on Eesti esimene vanamuusikaansambel, mis andis oma esimese kontserdi 1971. aastal – 50 aastat tagasi. Selle puhul kavatseme koostada ja välja anda kvaliteetse trükise "50 aastat vanamuusikat Viljandis". See kajastab põhjalikult VLK ja Viljandi vanamuusika festivalide ajalugu. Kaante vahele on plaanis koguda valik noodi- ja fotomaterjale, ülevaade esitatud kavadest ja kapelli tegevuses osalenud muusikutest ning ka kultuuriloolisi meenutusi asjaosalistelt.

Ansambel oli hulga aastaid Viljandi linna esinduskollektiiviks ning samuti kasvulavaks paljudele Eestis hiljem alguse saanud ansamblitele ja vanamuusika festivalidele. Ansambli ridadesse on kuulunud pikk nimekiri muusikuid, kes on tänaseks tuntud nii Eestis kui kaugemal.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Toomas Siitan soovitab: "Raamat võtaks kokku mitte üksnes Eesti esimese vanamuusikaansambli ja -festivali hästi dokumenteeritud ajaloo, vaid lisaks ka palju olulist terve interpretatsioonisuuna ideoloogia, praktika ja valdkondliku leviku käsitlusse. Vanamuusikaliikumine jõudis Eestisse 1970. aasta paiku silmatorkavalt vara, kuid laiemalt oleme seda teadvustanud peamiselt ansambli Hortus Musicus tegevuse kaudu. Viljandis toimunu lõi sellele aga laiema konteksti, mis toetas ja toitis ka Hortus Musicuse palju silmapaistvamat tegevust."

Kulutused tuleb teha seoses raamatu sisu koostamise ja toimetamisega (ca 1000), samuti tuleb katta kujundamise (ca 600), tõlketööde (ca 400), fototööde (ca 900) ja trükkimise (ca 1600) kulud. Raamatu sisu makett hakkab tänaseks juba Maret Tomsoni laual mahtu koguma, kuid hulk peatükke tahavad veel koostamist ja lihvimist ning pildid arhiividest ülesotsimist ja sisseskännimist. Plaanide järgi saame Hooandja toetusega katta kujundamise (Mare Hunt) ja tõlkimise ning osa trükkimise kuludest, Hooandjate toetuse suurusest hakkab sõltuma ka raamatu kaanehind. Taotlused töö toetamiseks on esitamisel ka Viljandi Linnavalitsusele ja Kultuurkapitalile.

Hooandjate tänupreemiaks valmiva helisalve saadame kohale e-kirja teel ja suuremate preemiate jagamiseks loodame kohtuda kontsertidel Viljandi Vanamuusika Festivalil 2021 juuli teisel nädalal. Anname teile kindlasti kohe teada, kui festivali täpsemat programmi saab juba hakata välja kuulutama. Tänupreemia-trükised võime peale festivali saata vajadusel kohale ka postiga.

Plaanitav trükis oleks kultuurilugu kandva väärtusega. Koondame Eesti muusikaloo tähtsad hetked kaante vahele "50 aastat vanamuusikat Viljandis".

Toeta julgesti, vanamuusika jääb igavesti nooreks!
 

Pildil on näidislehekülg raamatu maketist:


 

  • 61 поддержавших
  • 2193€собрано от запланированных 2000€

Успешный проект

Проект был поддержан 03.Apr.2021