;

Aitame Kehtna robootikud Uruguaisse võistlemaПользователь  Airi Metsaäär проект в категории Технологии

Kehtna Põhikooli robootikaringi meeskond on tegutsenud kolm aastat. Meeskonnas on liikmeid nii 2., 4., 6. kui ka 9. klassist. Nad kõik on suured robootikahuvilised, mõnele meeldib rohkem inseneritöö, teisele programmeerimine, tüdrukud aitavad plakatite kujundamisel, projekti materjali tõlkimisel ja on väiksematele toeks. Kehtna kooli meeskond on kolmel aastal osalenud üle-eestilisel FIRST LEGO League võistlusel. Neil on läinud väga hästi – igal aastal on pääsetud finaali ja tuldud karikaga koju.

FIRST LEGO League (FLL) on ülemaailmne robootikavõistlus aastast 1989, milles osaleb sel aastal ligi 40 000 meeskonda 95 riigist. Võistlus koosneb kolmest osast: robotimäng, projekt ja põhiväärtused. Robotimängus peab robot 2,5 minuti jooksul erinevaid ülesandeid lahendama. Meeskonnal on vaja teha uurimustöö etteantud teemal, mõelda probleemile innovaatiline lahendus, valmistada makett ja esitada oma projekt kohtunikele. Kogu tegevuse juures ei saa ära unustada põhiväärtusi, mis on kui käitumiskoodeks, millega kõik meeskonnad peavad arvestama. Sõbralik läbisaamine meeskonnaliikmete ja teiste tiimidega on väga oluline. Meie karikad ongi saadud põhiväärtuste eest.

Meeskond "Sõbrad" on saanud kutse esindada Eestit rahvusvahelisel võistlusel FIRST® LEGO® League Plan Ceibal Uruguay International Open 2019, kus osaleb 70 meeskonda üle maailma. Võistlus toimub 30.05 - 01.06 Uruguai pealinnas Montevideos. Meil oleks võimalus saada sealt uusi kogemusi, näha teiste meeskondade roboteid ja koguda ideid, kuidas paremini programmeerida. See oleks unustamatu õppetund ning rikkalik kogemus kogu eluks.
 


 

Meeskonna reisi-,  majutus- ja osaluskulud on kokku ligikaudu 10 000 eurot. Kindlasti toetavad õpilaste vanemad meid võimaluse piires, kuid kogu vajamineva summa kogumine käib neile kindlasti üle jõu. Püüame ka teiste projektide kaudu leida lisarahastust.

Hooandja keskkonnas oleme seadnud eesmärgiks koguda 2500 eurot, võimaluse korral rohkemgi, et tasuda majutuse ja lennupiletite eest.

Osalemine Eesti esindajana 70 esindusmeeskonna võistlusel oleks meile väga suur tunnustus ja au!

Seoses sellega, kallid Hooandjad, pöördume Teie poole palvega toetada Eesti meeskonna osalemist rahvusvahelisel laste ja noorte robootikavõistlusel. Tunneme suurt rõõmu ja oleme väga tänulikud ka kõige väiksema toetuse eest.

Meist lähemalt: https://www.facebook.com/digi.sobrad.9
 

Teile lootes

Kehtna Põhikooli meeskond "Sõbrad" ja juhendaja Airi Metsaäär

Related projects

Запуск приложения FoodFilter

  • 32%собрано
  • 635€поддержано
  • 26 дней осталось