;

Ansambli Hääled album "Kuni süttib"Пользователь  Liina проект в категории Музыка

Loomine on kohati nagu lõkke süütamine - kord on puud märjad, siis pole jälle tikke ... Aga kui see kõik ükskord ootamatult põlema lahvatab, võib sellest tõusta üks paras jaanituli - leek tõuseb taevani ning valgustab horisonti, mida senimaani vaid silmaklappidega tuiutanud oleme. Olemine läheb valgemaks, selgemaks ja mõõtmatult kergemaks. Ning seda kergust, rõõmu ja selgust saab salve panna ja teistega jagada.

Oleme vokaal-instrumentaalansambel Hääled ja meil on ilmumas uus album pealkirjaga "Kuni süttib". Sellel kõlavad armastatud eesti luuletajate ja meie enda tekstidele kirjutatud laulud, mis tegelevad niisuguste eksistentsiaalsete teemadega, mis meid inimestena on teravamalt puudutanud: loomingulised otsingud, oma tee leidmine, illusioonid, ootused ja enesepettus - kui nimetada mõningaid neist.

Plaadil on veidike melanhoolseid ja mõtlikke soololaule, mõned à cappella vokaalseaded ja peotäis poppbaroklikke kepsakaid instrumentaalseadeid. On kosta kontrabassi tummist kõla, lüüra keelte õrna vulinat, flöödi helgeid sillerdusi, krota mahedaid poognatõmbeid ja pikki pidulikke trompetitoone.
 


 

Oleme ammused sõbrad Tartust, keda seob armastus muusika vastu ning kes on vahelduva eduga koos musitseerinud juba pikka aega.  Meie praegune muusika on välja kasvanud häälimprovisatsioonilistest katsetustest draama- ja proosatekstidele. 

Ansambel Hääled on: Karmen Linnamägi (lüüra, krota, vokaal), Leelo Viita (vokaal), Liina Leemet (vokaal), Tõnu Vorms (flöödid, trompet, vokaal), Tarmo Teekivi (vokaal), Lauri Randveer (kontrabass).
 


 

Albumil kõlavad lood on salvestatud Jeremy Macachori hoole ja abiga Kuula Stuudios Tartu lähedal Kõrvekülas.

Hooandjate toetusega soovime välja anda oma laulude kogumiku cd-plaadil. Selle lõplikuks valmimiseks on vaja lood miksida, masterdada, plaadile pressida ning kujundada ümbris.

Nagu küpseid vilju, on ka meie albumi ilmumist oodata sügisel. Novembris kutsume kõiki häid hingi ja Hooandjaid plaadiesitluskontsertidele Tartus ja Tallinnas, kus saame teiega jagada oma muusikat ja rõõmu plaadi ilmumise üle. Hooandjate kingitused anname üle sealsamas või toimetame teieni posti teel.

Südamlik tänu Teile, head Hooandjad!
 


 

Ansambel Hääled
 

PS! Meie loominguga saab tutvuda Soundcloudis.