;

Ava uksed Herbert Hahni KooliПользователь  kristiina vunk проект в категории Гражданская инициатива

Sel sügisel alustasid 15 last oma kooliteed Herbert Hahni Koolis Pärnus.

Waldorfpedagoogikal põhinev kool on sündinud lapsevanemate entusiasmist ja kogukondlikust vaimust. Kool täieneb igal aastal ühe klassi võrra, et kasvada 9- klassiliseks põhikooliks.

Pärnu linn on meie ettevõtmist toetanud andes meile kasutada armsa vana puumaja, mis oma salapäraste soppide ja nagisevate treppidega loob mõnusa ja koduse õhkkonna, just sellise, mida kooliteed alustavad lapsed vajavad.

Lapse ealistest vajadustest (ka iseärasustest) lähtumine ongi waldorfpedagoogika juhtmõte ning väikese, kuid üha kasvava kogukonnana püüame seda mõtet järgida, nii hästi kui vähegi oskame.

Meie kool kannab Herbert Hahni nime, kes on üks esimesi õpetajaid esimeses waldorfkoolis Stuttgartis Uhlandshöhel. Sündinud ja kasvanud on ta aga Pärnus. Tänu Herbert Hahni isale, linnaaednik Carl Friedrich Wilhelm Hahnile, võib Pärnu uhkust tunda kaunite parkide ja sügavate alleede üle.  Kunagine linnaaedniku maja Riia maantee ääres vana kalmistu vastas on endiselt alles. 

Meiegi tulevane koolimaja on ehitatud 19. sajandi lõpul. Paraku on nõuded laste tegevuseks sobivale hoonele viimase saja aasta jooksul muutunud ning et meie koolimaja Päästeameti ja Terviseameti ettekirjutustega vastavusse viia, tuleb veel kõvasti vaeva näha. Remonttööde lõpetamiseni on need 15 last ja klassiõpetaja otsekui kodutud ning sunnitud kasutama teiste Pärnu haridusasutuste abi õppetöö korraldamiseks.

Hooandja projekt avaks sõna otseses mõttes meile uksed oma majja, sest kogutud annetuste eest plaanime viia vanad trepikojad vastavusse Päästeameti nõuetega ning tellida vana maja miljööga sobivad tuletõkke uksed.

Hea inimene, kui tahad olla üheks selle kooli ja kogukonna toetajaks, siis anna oma panus.

Koolipere on Sulle tänulik. Südamest.