;

CD/Luuleraamat "Kahe südamega"Пользователь  Linda проект в категории Музыка

Tere head inimesed!

Mina olen Linda-Anette Suss.

Olen viiulit mänginud 20 aastat, alustasin siis kui olin 4 aastane ja tänaseks õpin Soomes Sibeliuse Akadeemias magistriõppes ja töötan Vanemuise sümfooniaorkestris kontsertmeistrina. Ma ei ole luuletaja.

Aga umbes 10 aastat tagasi kirjutasin ma oma esimese luuletuse. Ja paar aastat tagasi avastasin, et neid oli terve sahtlitäis kogunenud.

Oli aasta 2015 ja üks soe ja valge suveõhtu Andineemel Harriet Toompere suvekodus. Viiulil kõlasid Valgre laulud ja spontaanselt haaras Harriet ühe luuleraamatu ja luges laulude vahele luuletusi suvest. See oli nii vahva, et tekkis idee sama kooslusega veel midagi teha. Valisin välja teoseid sooloviiulile mida tahaksin mängida ja püüdsin siis mõelda, et missugused luuletused sinna sobiks. Kes ei riski, see luuletusi ei avalda. Otsustasin julguse kokku võtta ja Harrietile oma kirjutatud luuletusi näidata. Juba paar kuud hiljem, veebruaris aastal 2016 esitasimegi esimest korda oma sooloviiuli-luule kontserdi Vanalinna Muusikamajas. Vahetult enne kontserti ütles Harriet, et peaksime selle ka plaadile jäädvustama. Mõtlesin, et kui juba plaat, siis raamat ka. Oli see mu salajane unistus olnud, kuigi ei uskunud, et päriselt kunagi oma luuletusi kellelegi avalikult näitan. Aga see on selline tore kooslus - viiulimäng ja luule, mis, ma loodan, teineteist täiendavad ja samas saab ühega teise varju pugeda.

Luuleraamat "Kahe südamega" sümboliseerib ühest küljest seda, et suurem osa luuletustest on kirjutatud aastatel 2013-2016 kui ma elasin Soomes ja igatsus oli minu igapäevane kaaslane. Olingi justkui kahe südamega, üks oli minuga, teine seal, kus olid minu kallid inimesed ja kodu.

Kahe südamega - veel - sest poleks ilma ühe erilise südameta minu luuletused sahtlist kaugemale jõudnud. Harriet on see imeline inimene, kellega koos olen seda teekonda käinud alates esimesest ühisest kontserdist kuni plaadi salvestamise ja raamatu kujundamiseni.

Ma natuke räägin siis ka, mis sealt kaante vahelt leida voib. Raamatus on luuletused, mis tegelikult algusest lõpuni lugedes räägivad loo ühe otsiva inimese teekonnast koju.

Plaadi peal kõlavad teosed sooloviiulile, mille on kirjutanud Johann Sebastian Bach, John Corigliano, Tõnu Kõrvits ja Rasmus Puur. Iga teose vahel kõlab Harrieti esituses üks luuletus.

Et selline kooslus nagu mina, Harriet, luuletused ja need plaadil kõlavad teosed kokku said, on minu jaoks unistus, mida ma poleks osanud isegi unistada. Nüüd tundub, et see unistus võib tõesti teoks saada. Ma veel ei julge uskuda. Teie abiga, armsad sõbrad ja Hooandjad, läheks juba salvestatud plaat ja juba trükivalmis raamat trükki ja sügise hakul saaksime teid kõiki juba esitluskontsertidele kutsuda.

 • 70 поддержавших
 • 2060€собрано от запланированных 2000€

Успешный проект

Проект был поддержан 09.Jul.2017

Related projects

Kannabinõid - Mass

 • 91%собрано
 • 6391€поддержано
 • 18 часов осталось

Съемки клипа “Тоска” группы Pale Alison

 • 100%собрано
 • 2000€поддержано
 • 43 дней осталось

The Hi-Flyin' Combo 7" виниловый EP-релиз

 • 18%собрано
 • 220€поддержано
 • 8 дней осталось