;

Merila ja Lauritsa DeStudio albumПользователь  Peeter Laurits проект в категории Печать

Armas sõber!

Fotografiskas toimub järgmisel kevadel Herkki Merila ja Peeter Lauritsa DeStudio näitus. See on esimene mahukas retrospektiiv DeStudio loomingust pea 30 aastat pärast meie tegevust. Teosed pärinevad erakogudest ning muuseumikollektsioonidest, samuti rekonstrueerime mitmed kadunuks jäänud või hävinud teosed ja teeme ka mõned uued. Näituse avapeoks tuleb üle hulga aja kokku "Röövel Ööbik".

Näituse puhul koostab Eero Epner mahuka albumi. See ei ole üksnes kunstiajalooline ülevaade üheksakümnendatest ja DeStudiost. See on seikluslik raamat, kus saavad kokku DeStudio teosed ja kavandid, seni avaldamata teosed, meie intervjuud ja arvustused, nüüdisaegsed tagasivaated (Hanno Soans! Johannes Saar! Eero Epner!) ja omaaegsed reklaamid. Raamatu kujundab Indrek Sirkel (Lugemik) ja juba see ütleb, et tuleb kõike muud kui tavaline raamat. Lõiked. Katked. Formaadid. Kogu üheksakümnendate visuaalne hullus esimest korda raamatu kujul. Sobib kingituseks keskealisele nostalgiaõhtuks kamina ääres või noorele elluastujale, et ta näeks hetke, mil kogu see pildiuputus algas.

Fotorühmitus DeStudio oli 90ndad ja 90ndad oli DeStudio. Äkiline. Ootamatu. Vaimukas. Pöörane. Mastaapne. Eesti 90ndate popkultuuri lipulaev. Peeter Laurits & Herkki-Erich Merila. Pärast DeStudiot on foto kunst ja kunst on meedia. Hiiglaslikud kollaažid, kus jäädvustati ajastu kangelasi. Reklaamid, mis keelati. Teosed, mis hävisid. Poliitika ja seks, ajastu ja müüdid, hologrammid ja staarid. "Mis on seksikas?" küsiti 90ndatel ühelt primadonnalt. "DeStudio on seksikas," vastas primadonna. Sellest on möödas 30 aastat. Nüüd lõpuks tuleb DeStudio ja raamat. Raamat, mis ka raamat on. Anna palun hoogu ja aita raamatul valmis saada!
 


 

DeStudio verivärskelt valminud kalender on efektne jõulukink, mis laseb uue aasta avada uue elujõu ja huumoriga. Ilus elu on enda teha! Kuna raamatu esitlus toimub märtsis, aga midagi on vaja jõuluks kingikotti panna, siis saavad raamatu ostjad esialgu piduliku ning Herkki ja Peetri poolt signeeritud sertifikaadi raamatu omamise kohta. Raamatu või kalendri välismaale saatmisel tasub postikulud trükise värske omanik.
 


 

Kingitusteks mõeldud DeStudio teosed on ainult hooandjatele mõeldud limiteeritud eritiraaž, valida on viie teose vahel kolmes erinevas suuruses.

A "DeStudio Maria" 1992
B "Röövel Ööbik" 1993
C "Eva labürindid" 1995
D "God Shave the Queen" 2008
E "Navigate" 2008

DeStudio teoseid saab suuremalt näha SIIN, meie facebooki leheküljel ja KUMU püsiekspositsioonis. DeStudio teoseid on omandanud Eesti Kunstimuuseum, Tartu Kunstimuuseum ja mitmed mainekad erakogud.

Hooandjad saavad oma kingitused kätte Fotografiskast, Vaal galeriist või näituse avamisel, kus toimub ka raamatu esitlus ja Röövel Ööbiku kontsert.

Aitäh hoogu andmast!

Kohtumiseni näituse avamisel!

 

  • 151 поддержавших
  • 9084€собрано от запланированных 7000€

Успешный проект

Проект был поддержан 14.Dec.2020

Related projects

Издание баллады Лидии Койдула «Нарвская Дева» на двух языках

  • 37%собрано
  • 373€поддержано
  • 15 дней осталось

Книга В. Чердакова о Нарве «Йоахимсталь»

  • 49%собрано
  • 593€поддержано
  • 13 дней осталось